به گزارش اکونا پرس،

به نقل از ایسنا، پیر حسین کولیوند در «کنفرانس بین‌المللی بشردوستانه حمایت از فلسطین (غزه)» که پیش از ظهر امروز با حضور روسا و دبیران کل هلال احمر و صلیب سرخ ۳۰ کشور جهان در هتل آزادی برگزار شد، گفت: بیش از یکصد روز از جنایاتی که صهیونیست‌ها در باریکه غزه مرتکب شدند، گذشت و در این مدت فعالیت‌ نهادهای بین‌المللی به دلیل سنگ اندازی‌های رژیم صهیونیستی ناکارآمد شده است.

وی با بیان اینکه اگر نتوانیم برای کمک به مردم مظلوم غزه کاری انجام دهیم، تاریخ ما را قضاوت خواهد کرد، افزود: امروز همه باید به شکل یکپارچه از فلسطین و غزه حمایت کنیم.

وی با قدردانی از اقدام عملی آفریقای جنوبی برای شکایت از رژیم صهیونیستی به دیوان دادگستری بین المللی (لاهه) افزود:‌ توقف تجاوز و امدادرسانی از مرزها و رسیدن کمک‌های بشر دوستانه از جمله درخواست‌های نهادهای امدادی است و برای این کار نیازمند برقراری امنیت هستیم.

کولیوند گفت: امروز باید از وظیفه اصلی هلال احمر و صلیب سرخ که اقدامات بشردوستانه است، حمایت شود و اگر اقدامی جدی نشود، موجب خسارات و زیان خواهد بود.

رئیس جمعیت هلال احمر  گفت: چگونگی امدادرسانی، نحوه کمک‌های بشر دوستانه، استفاده از دیپلماسی بشر دوستانه برای توقف دائم جنگ و ایجاد صندوق مشترک مالی و اعلام جرم علیه جنایات رژیم غاصب از جمله محورهایی است که امروز می توان در این کنفرانس برای آن به راه حل های منطقی رسید.

کولیوند با بیان اینکه زیرساخت‌های اصلی غزه نابود شده و غیرنظامیان این منطقه تحت فشار گرسنگی اجباری و محاصره هستند، گفت: مراکز و مکان‌های غیرنظامی از جمله نهادهای امدادرسانی و درمانی، به اهداف جنایت‌های صهیونیست‌ها تبدیل شده‌اند؛ بیمارستان‌ها و آمبولانس‌ها در غزه هدف حملات عامدانه رژیم صهیونیستی قرار می‌گیرند؛ روزنامه‌نگاران و خبرنگاران هدف قرار می‌گیرند تا اخبار غزه منتشر نشود و مفاد کنوانسیون ژنو کاملا نقض می‌شوند.

وی اضافه کرد: تاخیر در ارسال مواد غذایی و دارو سبب شده شرایط غزه وخیم شود؛ سوخت در غزه وجود ندارد ‌و بیمارستان‌ها قادر به فعالیت نیستند، بسیاری از آمبولانس‌ها از چرخه خارج شده‌اند.

کولیوند تاکید کرد: ما باید محکم بایستیم و امروز باید از حرفه و شغل خود دفاع کنیم، جنایت‌های رژیم صهیونیستی در تضاد با ارزش‌های دینی و اخلاقی است و جامعه بشری را در معرض خطری نوین قرار داده است.