به گزارش اکونا پرس،

به نقل از مرکز روابط عمومی وامور بین الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «علی قناویزچی» با اعلام تامین مالی و تعیین تکلیف 148 پروژه نیمه تمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ارزش این پروژه ها  58 هزار و 413 میلیارد ریال است.

وی افزود: در راستای تکالیف معین شده در آیین نامه ارزش افزایی املاک و دارایی های دولت و تاکید وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین با تلاش و پشتیبانی معاونت توسعه مدیرت و منابع ، سازمان آموزش فنی و حرفه ای، سازمان بهزیستی و ادارات کل دستگاه تابعه این وزارتخانه، شناسایی املاک مازاد در اختیار، پروژه های دارای توجیه و نیازمند به منابع مالی در سطح مراکز استان ها، تعیین تکلیف شدند.

وی همچنین بر همکاری های موثر سازمان خصوصی‌سازی کشور تاکید کرد.

وی افزود: بسته های ارزش افزایی املاک در اختیار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در قالب «تامین مالی پروژه های نیمه تمام و دارای اولویت»، «پرداخت بدهی به پیمانکاران» و «تعیین تکلیف وضعیت بهره برداری املاک با قابلیت ارزش افزوده » تقسیم بنده شده اند. 

قناویزچی گفت: 113 پروژه دارای اولویت با میانگین پیشرفت فیزیکی 57 درصد در موضوعات آموزشی، حمایتی، اداری و ورزشی به ارزش ریالی 40 هزار و 413 میلیارد ریال در 28 استان شناسایی شد و مصوبات مربوطه تامین مالی از محل 183 ملک مازاد در اختیار ادارات کل استانی ابلاغ شد.

وی خاطر نشان کرد: از این پروژه ها 20 درصد مربوط به ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی 50 درصد سازمان آموزش فنی و حرفه ای 30 درصد سازمان بهزیستی بوده است. 

مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بودجه و تامین منابع مالی گفت: باتوجه به وجود پروژه های فاقد توجیه اقتصادی در استان ها تعداد 35 مورد به ارزش ریالی 18 هزار میلیارد ریال در 13 استان براساس مفاد «جز7 بند الف ماده 12 آیین نامه ارزش افزایی املاک دارایی های دولت» با اخذ مصوبه «توقف پروژه ها» تعیین تکلیف شد.

قناویزچی  اظهار داشت: ارزش افزایی املاک علاوه بر اینکه موجب توسعه و رونق و تعیین تکلیف پروژه ها است، مزایای دیگری از جمله توسعه اشتغال کارآفرینی و ارائه خدمات مطلوب تر به شهروندان می شود.

 

 وی افزود: طرح ارزش افزایی املاک همچنین با توجه به عرضه املاک مازاد جهت فروش در بازار از روند رشد قیمت املاک جلوگیری می کند. 

 

وی گفت: مقرر است طی برنامه ریزی انجام شده همه پروژه های در دست اقدام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ستاد و مراکز استان ها تامین مالی شود و برای بهره برداری در اختیار مخاطبین قرارگیرد.