به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، این اقدام مشترک به منظور هم افزایی در بهره گیری از ظرفیت ها و امکانات طرفین با هدف آموزش عملی در راستای افزایش دانش فنی و مهارتی گروه های هدف و فراهم نمودن زمینه اشتغال دانش آموزان با نیازهای ویژه به امضای مهرداد عظیمی معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و حجت اله الماسی معاون وزیر آموزش و پرورش و سرپرست سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور رسید.

 مهمترین خدمات قابل ارائه و محورهای تفاهم نامه:

- تدوین استانداردهای ،شایستگی ارزشیابی و آموزش 

- تولید محتوا و انجام پژوهش‌های کاربردی 

-  توانمندسازی حرفه ای دانش آموزان با نیازهای ویژه و خانواده آن‌ها 

-توسعه و اجرای آموزش در بخش دولتی و غیر دولتی

-  سنجش و تعیین صلاحیت حرفه ای

- برگزاری مسابقات مهارت ویژه گروه هدف

*حضور الگوهای موفق و نخبگان مهارتی در بین قشر استثنائی

عظیمی، معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با عرض تسلیت به مناسبت شهادت ناباورانه رئیس‌جمهور محبوب و مردمی، بیان داشت: شیوه مدیریتی شهید خادم برای الگوبرداری در تمامی دنیا و برای همه تاریخ قابل بهره‌برداری است.

   معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه خروجی آموزش های رسمی و غیررسمی باید منتج به توانمندسازی شود، افزود: الگوهای موفق و نخبگان مهارتی در بین این قشر استثنائی در این سازمان وجود دارد و این گروه هدف با داشتن ویژگی های خاص کار را برای مسئولین و خادمین نظام جذاب تر می کنند. 

وی معلولیت ظاهری را عنایت خداوند خواند و تصریح کرد: اگر استعداد این عزیزان شناسایی و پرورش یابند می توانند به عنوان یک فرد موفق جامعه معرفی شوند که منشاء اثر برای خود، خانواده و جامعه شود. 

در ادامه حجت اله الماسی معاون وزیر آموزش و پرورش و سرپرست سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با ارائه گزارشی از فعالیت های انجام شه برای این گروه هدف، خاطرنشان ساخت: از طریق مشارکت با سازمان وزین آموزش فنی و حرفه ای مسیری ایجاد می کنیم تا دانش‌آموزان استثنایی علاقه مند ‌بتوانند بعد از فارغ التحصیلی یک مهارت که امکان کارآفرینی از طریق آن باشد را کسب کنند. ‌

بر اساس این گزارش، این اقدام مشترک  در اجرای تفاهم نامه سال گذشته به منظور هم افزایی در استفاده از ظرفیت ها و امکانات طرفین با هدف آموزش عملی برای افزایش دانش فنی و مهارتی گروههای هدف و فراهم نمودن زمینه اشتغال دانش آموزان با نیازهای ویژه برنامه اقدام مشترک تفاهم نامه فوق الذکر به امضاء رسید.