به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی سازمان آموزش فتی و حرفه ای کشور، بر اساس این تفاهم‌نامه، که به امضاء مهرداد عظیمی معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و حجت الاسلام والمسلمین زنگنه مشاور فرمانده کل و معاون امور خانواده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی رسید، طی 3 سال، ۱۵۰ هزار نفر از اعضای خانواده‌های سپاه مستقر در شهرک‌های مسکونی در سراسر کشور آموزش‌های مهارتی را فرا می‌گیرند. 

بهره‌مندی از اساتید و کارشناسان معاونت خانواده سپاه در طراحی سوال و آزمون عملی، تهیه و تدوین و بازنگری استانداردها، اعطای مجوز آموزشگاه فنی و حرفه‌ای آزاد به اشخاص حقیقی و حقوقی و تعاونی‌های معرفی شده و ارزشیابی و سنجش مهارت آموزان از مهمترین مفاد این تفاهم‌نامه همکاری است.

 فرهنگ سازی برای مهارت آموزی

مهرداد عظیمی معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در این مراسم با اشاره به اهمیت مهارت آموزی و تقویت سرمایه انسانی به واسطه گسترش آموزش‌های مهارتی در کلام و نگاه عمیق و راهبردی رهبر معظم انقلاب، گفت: اجرای نهضت ملی مهارت آموزی مستلزم فرهنگ سازی و نهادینه شدن این موضوع در کشور به ویژه در بین خانواده‌هاست و خانواده و شبکه متعهد، متخصص و پرافتخار سپاه می‌تواند در این زمینه نقش آفرینی ویژه‌ای داشته باشد.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با اشاره به ظرفیت‌های کم نظیر این سازمان از جمله ۶۵۷ مرکز دولتی و 24 هزار آموزشگاه آزاد فعال، بیان داشت: این ظرفیت‌ها می‌تواند باعث گسترش فعالیت‌های مهارت آموزی در سپاه و ایجاد آغاز همکاری‌های جدید در حوزه‌های مختلف باشد. 

وی خاطرنشان ساخت: به واسطه فعالیت آموزشگاه‌های آزاد، ۶۰ درصد مأموریت‌های آموزشی این سازمان با مشارکت مردم صورت می‌گیرد.

تجربه موفق مهارت افزایی سربازان نیروهای مسلح و اعطای تسهیلات و امتیاز ویژه برای دارندگان مهارت در بخش مشاغل خانگی از دیگر موضوعاتی بود که معاون وزیر تعاون کار و رفاه‌های اجتماعی به آن اشاره کرد.

به گفته وی با گسترش چتر آموزش‌های مهارتی، صنایع بزرگ کشور، هم اکنون علاوه بر آموزش نیروهای موجود در استخدام نیروهای جدید هم از ظرفیت سازمان بهره‌مند می‌شوند.

ظرفیت های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کمک به اشتغال پایدار در کشور است

در این مراسم مشاور فرمانده کل و معاون امور خانواده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با قدردانی از سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور برای اجرای نهضت ملی مهارت آموزی و توجه ویژه به سرمایه انسانی، اظهار داشت: امکانات و ظرفیت‌های این سازمان می‌تواند باعث توانمندی خانواده‌های سپاه و به کمک به اشتغال پایدار در کشور شود.

حجت الاسلام والمسلمین زنگنه تصریح کرد: یاد گرفتن حرفه‌ها و مشاغل بر اساس آموزه‌های دینی از اهمیت و ارزش بالایی برخوردار است.