به گزارش اکونا پرس،

محمد پورداود در جمع خبرنگاران افزود: مطالبات و اضافه کار معلمان تا پایان سال 1396 تسویه شده است همچنین پاداش 30 ساله معلمان بازنشسته نیز در 2 مرحله پرداخت شده و بخش دیگر آن نیز تا پایان شهریور 97 پرداخت می شود.

وی با بیان اینکه اولویت اصلی آموزش و پرورش، حفظ شان و کرامت معلمان است افزود: با وجود تنگناهای معیشتی به دنبال پرداخت به موقع مطالبات فرهنگیان هستیم.

مدیر کل آموزش و پرورش همدان در خصوص جایگاه خبرنگاران و اصحاب رسانه نیز گفت: کار رسانه نهادینه کردن نقش ارزشها و باورها در بین اقشار مختلف مردم است و رسانه از طریق تبادل اطلاعات، میراث فرهنگی را به نسل های آینده منتقل می کند و می تواند احساس مشترک در بین آحاد جامعه ایجاد کند.

پورداود با بیان اینکه در گذشته هویت سازی از طریق نهادهای آموزشی شکل می گرفت گفت: امروزه رسانه ها این کار را انجام می دهند و به عنوان اهرم تثبیت هویت ملی در جامعه نقش انکار پذیری دارند.

وی با بیان اینکه مدیرانی که با رسانه ها تعامل مطلوب دارند همواره دستگاه موفقی داشته اند تاکید کرد: آموزش و پرورش همدان همواره تلاش دارد که با تعامل با رسانه های استان، دستگاه تعلیم و تربیت را به عنوان گسترده ترین نهاد آموزشی کشور، موفق نگه دارد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان همدان یادآور شد: 2 استخر برای فرهنگیان در حال ساخت است که تلاش داریم هرچه سریع تر آماده بهره برداری شوند و فاز دوم درمانگاه فرهنگیان نیز به زودی کنگ زنی می شود.

پورداود ادامه داد: ساماندهی نیروی انسانی مدرسه محور در سالجاری در دستور کار آموزش و پرورش قرار دارد که اختیار بیشتری به مدیران مدارس و مدیران مناطق می دهد.

گفتنی است؛ بیش از 264 هزار دانش‌آموز در 19 شهرستان، ناحیه و منطقه استان همدان در 2 هزار و 594 مدرسه تحصیل می ‌کنند همچنین 31 درصد از دانش آموزان استان در مناطق روستایی و 69 درصد در مناطق شهری مشغول به تحصیل هستند.