به گزارش اکونا پرس،

یوسف افضلی معاون مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به زمان اعزام و استقرار موکب‌ها در مسیر پیاده روی اربعین  اظهار کرد: ثبت نام موکب‌ها تا ۱۵ شهریور ماه ادامه دارد و  از ۵ صفر تا ۲۵ صفر آماده خدمات رسانی به زائران اربعین هستیم و در صورت بازگشایی قطعی مرز خسروی تعدادی از موکب‌ها را نیز طبق برنامه در آن مرز مستقر خواهیم کرد.

معاون مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات با بیان اینکه بیش از ۲ هزار و ۹۰۰ نفر برای ثبت پروانه موکب خود ثبت نام کرده‌اند، مطرح کرد: تاکنون ۹۹۹ پروانه برای موکب‌ها صادر شده است و وضعیت ۲۶۱ موکب برای صدور پروانه نیز در دست بررسی کمیسیون است.

افضلی بیان کرد: در کنار ستاد باسازی عتبات عالیات سایر دستگاه‌ها نظیر شهرداری، ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، اوقاف و غیره از ظرفیت‌های خود برای خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی استفاده خواهند کرد.

او با اشاره به استقرار موکب‌های اربعین به تفکیک استان‌ها عنوان کرد: در استان اردبیل ۵۰۰ نفر اسکان و ۴ هزار نفر پذیرایی می‌شوند و همچنین در استان آذربایجان غربی ۵ هزار نفر روزانه پذیرایی می‌شوند.

معاون مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات با اشاره به اسکان بیش از ۳۵ هزار نفر در ۴ استان اردبیل، آذربایجان غربی، زنجان و کرمانشاه گفت: همچنین در استان زنجان ۵ هزار نفر اسکان و ۵ هزار نفر پذیرایی می‌شوند و در کرمانشاه نیز ۳۰ هزار نفر اسکان و ۱۰۰ هزار نفر پذیرایی می‌شوند.