به گزارش اکونا پرس،

خرید فروش نوزاد در فضای حقیقی موضوعی است که برخی‌ها برای کسب سود و منفعت خود حاضر هستند تا نوزادان تازه به دنیا آمده را به فروش برسانند و از این راه کسب و کاری برای خود به پا کنند که این امر عاقبت خوشی نیز در پی نخواهد داشت.

فروشندگان با شناسایی والدین نیازمند کودک، افرادی را پیدا می‌کنند که در شرف فرزند دار شدن هستند لذا قبل از اینکه نوزادی به دنیا بیاید با والدین او به تفاهم مالی رسیده و به محض تولد اقدام به فروش نوزادان کرده و از این راه پول کلانی به جیب می‌زنند.

مدتی است که آگهی‌های فروش نوزاد آن هم با شناسنامه در کانال‌های تلگرامی و صفحات اینستاگرامی به چشم می‌آید.

افرادی که به بهانه‌های مختلف آگهی فروش نوزاد را در فضای مجازی نشر می‌دهند و اقدام به مشتری یابی می‌کنند و با دریافت مبلغ قابل توجهی نوزادان از هیچ کجا بی خبر را در اختیار دیگران قرار می‌دهند و به آینده آن‌ها نیز توجهی ندارند.

سرهنگ تورج کاظمی رئیس پلیس فتا تهران بزرگ با بیان اینکه هر موضوعی که در فضای حقیقی برای آن جرم تلقی شود، در فضای مجازی نیز به همین صورت است، گفت: درباره فروش نوزادان در فضای مجازی به صورت خودجوش موضوعاتی را بررسی کردیم و به دو مورد نیز دست پیدا کردیم و در حال بررسی آن‌ها هستیم تا به نتایج نهایی دست پیدا کنیم.

سرهنگ کاظمی تصریح کرد: تا کنون موردی مبنی بر شکایت خرید و فروش نوزاد در فضای مجازی به دست ما نرسیده است و در صورت وقوع جرایمی به این شکل پس از دریافت شکایات و مستندات مردمی نسبت به بررسی آن ورود خواهیم کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان