به گزارش اکونا پرس،

حمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم درباره دیدار خود با "محسن حاجی میرزایی" گزینه پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت آموزش‌وپرورش اظهار‌ کرد: در دیداری که روز گذشته با آقای "حاجی میرزایی" داشتم و به گفت‌وگو پرداختیم، مطرح کردم که مهمترین اولویت وزیر آموزش‌وپرورش باید مسائل معیشتی فرهنگیان و مطالبات انباشته شده در طول سال‌های گذشته باشد.

وی افزود: هیچ اولویتی برای فرهنگیان به صورت اورژانسی مهمتر از پرداخت حق التدریس‌ها، پاداش پایان خدمت بازنشسته‌ها و تسویه مطالبات انباشته شده از 15 سال گذشته نیست؛ متأسفانه همواره قول‌هایی در این‌باره داده شده اما به آن عمل نشده است و اگر آقای "حاجی میرزایی" هم نتواند به این مسائل مهم جامه عمل بپوشاند قطعاً رضایت عمومی حاصل نخواهد شد.

سخنگوی کمیسیون آموزش‌وتحقیقات مجلس با اشاره به اینکه وزیر پیشنهادی آموزش‌وپرورش باید بداند که اصلی‌ترین اولویت او پرداخت مطالبات فرهنگیان است، گفت: اگر قرار است برنامه‌ای به مجلس بدهند باید بداند اولویت‌ها چیست و برای کسری 10 هزار میلیارد تومانی سال 98 قرار است چه کار کند و کشتی به گل نشسته آموزش‌وپرورش را به کدام وادی ببرد؟

میرزاده تصریح کرد: برای بنده به عنوان سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مهم این است که بدانم، وزیر پیشنهادی برای حل این مسائل چقدر توانایی دارد و اینگونه نیست که به قیافه فرد رأی بدهیم بلکه به اصطلاح اگر ایشان "الف" را بگوید ما تا انتهای صحبت او را می‌خوانیم و می‌دانیم واقعاً  برای حل مشکلات آموزش‌وپرورش توانایی دارد یا خیر؟ و باید برای این مسائل که تبدیل به بحران شده چاره‌ای داشته باشد و با حرف  نمی‌توان کارها را پیش برد.