به گزارش اکونا پرس،

طی جلسه ای از طریق ویدیو کنفرانس با حضور معاون پرستاری وزیر بهداشت، جلسه آموزشی پیشگیری و کنترل "ویروس کرونا" برای مدیران پرستاری، روسای دانشکده های پرستاری، روسای هیات مدیره های نظام پرستاری، مترون ها، سوپروایزرهای کنترل عفونت و سوپروایزران آموزش سلامت، اعضای تیم ملی مدیریت بحران حوادث و بلایا پرستاری برگزار شد.

دکتر مریم حضرتی، معاون پرستاری وزیر بهداشت در این جلسه با تبریک ایام الله دهه فجر بر ضرورت تشکیل کمیته کنترل عفونت دانشگاهی جهت اجرای برنامه عملیاتی مبتنی بر دستور العمل ابلاغی وزارت بهداشت در خصوص کرونا ویروس تاکید کرد و گفت: طی هفته جاری تدوین برنامه استراتژی عملیاتی در معاونت پرستاری در دستور کار قرار می گیرد و از همه همکاران درخواست داریم که نظرات و پیشنهادات خود در این خصوص را اعلام کنند تا در  دستورالعمل ابلاغی مد نظر قرار گیرد.
 وی آموزشهای لازم در خصوص کرونا ویروس برای کلیه پرسنل بیمارستان ها را ضروری خواند و گفت:  کد 550 تحت عنوان کد کرونا ویروس توسط سازمان اورژانس به تمام مراکز درمانی، کلینیک ها، درمانگاه ها، داروخانه ها و آزمایشگاهها اعلام شده است.
معاون پرستاری افزود: طی جلسه ای ویدیو کنفرانسی ۶٠٠٠ نفر از پرستاران آموزش های لازم در مورد کنترل و پیشگیری از بیماری کرونا ویروس را گرفتند.
گفتنی است در این جلسه سرپرست دفتر بهبود سرمایه های انسانی معاونت پرستاری، نمایندگان معاونتهای بهداشت و درمان و کارشناسان معاونت پرستاری نیز حضور داشتند.