به گزارش اکونا پرس،
به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل صندوق بازنشستگی کشوری، حجت‌الله میرزایی در پی بازدید از شرکت پتروشیمی امیرکبیر اظهار داشت: پتروشیمی امیرکبیر یکی از مهمترین مراکز تولید صنعتی کشور است که در صادرات غیرنفتی و تامین ارز مورد نیاز کشور و همینطور عمل به تعهدات ارزی خود بسیار عملکرد خوبی داشته و قابل افتخار، تقدیر و تحسین است.
 
به گفته وی، مدیرعامل شرکت پتروشیمی امیرکبیر نیز برنامه خیلی خوبی برای پایدارسازی تامین خوراک دارند که در راستای تحقق این برنامه، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز تمام حمایت خود را به کار خواهد بست.
 
وی ادامه داد: خوشبختانه برنامه پایدارسازی تامین خوراک پتروشیمی امیرکبیر با موافقت اولیه نهادهای ذی‌ربط هم مواجه شده و امیدواریم که در آینده بدون هیچ نگرانی بتوانند هم خوراک مورد نیاز خود را در شرایط رقابتی تامین کنند و هم بتوانند پروژه‌های توسعه سرمایه‌گذاری در پاییندستی را انجام دهند.
 
میرزایی در ادامه شرکت پتروشیمی امیرکبیر را از جمله شرکت‌های فعال در عرصه ایفای تعهدات و مسئولیت‌های اجتماعی توصیف و از مدیریت این شرکت تقدیر کرد.
 
معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین با اشاره به جلسه خود با فرماندار ماهشهر در جریان این بازدید نیز گفت: در توافقی که با فرماندار محترم بندرماهشهر داشتیم مقرر شد هر نیازی که در حوزه مسئولیت‌ها و ماموریت‌های این وزارتخانه مثل آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، توسعه حمایت‌های سازمان بهزیستی، توسعه و تقویت مراکز درمانی وابسته به تامین اجتماعی، سیاست حمایت از بازنشستگان و مستمری‌بگیران شناسایی می‌شود، برعهده گرفته و یا با همکاری شرکت‌های وابسته به صندوق‌های بازنشستگی که در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر هستند؛ سهم بیشتری را به‌ویژه در این حوزه‌ها ایفا کنند/ ما به طور بسیار جدی آماده‌ایم که این مسئولیت‌های جدید را هم برعهده بگیریم.
 
امضای قرارداد خرید گاز اتان از پالایشگاه بیدبلند
عبدالکریم پهلوانی، مدیرعامل شرکت پتروشیمی امیرکبیر، نیز اعلام کرد: در راستای تامین خوراک پایدار شرکت پتروشیمی امیرکبیر ضمن تنظیم برنامه‌های متعدد در این خصوص، قرارداد دریافت و خرید گاز اتان از پالایشگاه بیدبلند را منعقد کرده‌ایم و در حال حاضر در حال دریافت خوراک گاز اتان از این پالایشگاه هستیم.
 
وی با اشاره به پیگیری‌های مطلوب صورت گرفته با وزارت نفت و شرکت صنایع ملی پتروشیمی در این خصوص اظهار داشت: با تعریف پروژه‌های مختلف در راستای تامین پایدار خوراک، مشکل تاریخی پتروشیمی امیرکبیر به‌زودی حل خواهد شد.