به گزارش اکونا پرس،

به نقل از معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران ناهید خداکرمی، در دویست و چهل و یکمین جلسه  شورا  گفت: ‌فقدان استاد پرآوازه هنر و موسیقی ایرانی، استاد محمدرضا شجریان،‌کشور را در سوگی عمیق فرو برد و در کنار این مصیبت تلخ، آنچه علاوه بر اندوه عمومی نسبت به درگذشت شجریان شاهد هستیم، تفاوت و شکاف عمیق، بین فرهنگ عمومی و فرهنگ رسمی کشور است که نشان داد مردم چندین گام فراتر از مسئولین حرکت می‌کنند و خواسته‌هایشان بسیار متفاوت از دستورالعمل‌های فرهنگ‌سازی رسانه ملی است.  که اگر مسئولین و سیاستگذاران فرهنگی- اجتماعی به این امر توجه نکنند و همراه با مردم نشوند، آینده خوبی نمی‌توان برای کشور متصور بود.

خداکرمی تصریح کرد:‌ شورای پنجم شهر تهران یکی از معدود نهادهایی است که بر مبنای خواسته شهروندان تهرانی شکل گرفته است و مسئولیت رای بی‌سابقه آنان به این شورا،‌ بر دوش ما سنگینی می کند.  در این شرایط پاسخگویی به عواطف، احساسات و نیازهای شهروندان کمترین کاری است که می‌توان انجام داد.

وی اضافه کرد: خاطرمان باشد تبلیغات محیطی مناسبتی، ضمن انعکاس رویکردهای فرهنگی شهروندان می‌تواند تاثیر مثبتی هم، در هدفمند شدن زندگی کودکان و نوجوانان و الگوسازی برای سبک زندگی آنان ایجاد کند. 

در این شرایط انتظار می‌رفت که شهرداری به فوریت صورت وسیع فضای پایتخت را با تصویر و صدای استاد شجریان عطرآگین کند که متاسفانه شاهد تعلل و کم‌کاری در این حوزه هستیم که متاسفانه قبلا هم این اتفاق برای درگذشت آیت‌الله صانعی اتفاق افتاد.

خدا کرمی افزود: لذا متن تذکر خود را به این شرح اعلام می‌کنم؛ شهر تهران متعلق به مردم است و شیوه پیرایش و آرایش فضاهای شهری در مناسبت‌های مختلف به عهده شهرداری است که می‌بایست بر اساس علایق و نیازهای شهروندان به انجام برسد.

وی ادامه داد: فقدان نابغه موسیقی ایران، ‌استاد محمدرضا شجریان، کشور را در سوگی عمیق فرو برده است که برای تسکین آلام شهروندان تهرانی،‌ همراهی با خانواده معزز ایشان و همچنین بزرگداشت این چهره ملی، می‌بایست، بیلبوردها و فضای تبلیغات و اطلاع رسانی در اختیار شهرداری، به تصویر و صدای استاد مزین شود.

خدا کرمی گفت: لذا ضمن تشکر از شهردار محترم در اختصاص معدود بیلبورد و صفحه نمایش‌های شهری به این امر، به ایشان به دلیل تاخیر و کم‌کاری در این اقدام تذکر داده می‌شود. انتظار می‌رود جهت جبران تعلل و اقدامات محدود انجام شده، هرچه سریعتر فضاهای اختصاصی تبلیغات محیطی از جمله در ایستگاه‌های مترو و بیلبوردهای بزرگراهی، به صدا و تصویر استاد شجریان مزین شود.