یک فضای اداری باید به صورت استراتژیک طراحی شود تا فضای موجود را به شکلی موثر به حداکثر کارآیی برساند. پارتیشن بندی یک فضای اداری یک راه حل عالی برای استفاده حداکثری از فضای موجود است. از پارتیشن های اداری می توان برای دفترهایی با کارآیی متفاوتی استفاده کرد. با این حال ، آنها به طور کلی برای تقسیم کف دفتر به چندین اتاقک در صورت لزوم استفاده می شوند. این کار به حداکثر رساندن فضای موجود کمک می کند به طوری که باعث ایجاد فضاهای خصوصی برای کارمندان مختلف در یک طبقه از دفتر کار می شود.

چگونه پارتیشن اداری ایده آلی برای دفتر کار خود پیدا کنیم؟

اگر در حال خرید پارتیشن برای دفتر کار خود هستید، موارد خاصی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. با کمک برخی نکات، به راحتی می توانید پارتیشن مناسب دفتر خود را تهیه کنید.

ابتدا باید آنچه را که در جستجوی آن هستید بر اساس نیاز خود یادداشت کنید. شما ممکن است الگوهای خاص، ارتفاع، رنگ یا ویژگی های سفارشی خاصی را بخواهید که در پارتیشن اداری شما گنجانده شود. مثلا ممکن است بخواهید از پارتیشن شیشه ای یا چوبی برای دفتر کار خود استفاده کنید. خوشبختانه امروزه انتخاب گسترده ای از پارتیشن های اداری در بازار وجود دارد. بنابراین، می توانید انتخاب خود را به مناسب ترین گزینه محدود کنید. قبل از خرید باید بودجه ای را که برای پارتیشن بندی نیاز دارید نیز مشخص کنید. داشتن بودجه کافی برای شما مهم است زیرا موجب محدود کردن انتخاب های شما می شود.

مدل های مختلف پارتیشن اداری برای پارتیشن بندی فضای محل کار

یکی از بهترین و مدرن ترین راه ها برای تقسیم بندی فضای موجود در دفتر کار استفاده از انواع مختلف پارتیشن اداری است. پارتیشن های مورد استفاده در تقسیم فضاهای اداری انواع مختلفی دارند که می توانید با توجه به شرایط مکان و سلیقه شخصی خود از هر مدل آن استفاده کنید. به عبارتی می توان گفت برای هر مدل دفتر کار و مطابق با بودجه شما پارتیشنی وجود دارد. یکی از رایج ترین پارتیشن ها نوعی است که از کف تا سقف امتداد دارد. این پارتیشن ها یک اتاق واقعی ایجاد می کنند. آن ها مانع مزاحمت همکاران می شوند و از آن ها را برای ایجاد فضاهای خصوصی برای سالن اجتماعات و اتاق های کنفرانس ایده آل استفاده می کنند. این پارتیشن ها به طور معمول از موادی مانند پانل های شیشه با قاب های آلومینیومی و فلزی ، شیشه سکوریت و یا ورقه های چوبی ساخته شده اند. از مدل های متنوع پارتیشن اداری می توان پارتیشن های شیشه ای، پارتیشن های چوبی و پارتیشن های آلومینیومی، پارتیشن های اتاقکی (کابینی) را نام برد.

مزایای استفاده از پارتیشن های اداری برای تقسیم فضای محل کار

از آن جا که به کارگیری پارتیشن اداری برای پارتیشن بندی فضا از مزایای بسیاری برخوردار است، امروزه طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است. استفاده از پارتیشن اداری در هر فضای کاری دارای فواید متعدد است. یکی از مهم ترین مزایای آن ایجاد حریم خصوصی به نحوی است که کارمندان در محل کار احساس راحتی می کنند. 

امروزه اکثر صاحبان مشاغل از این روش استفاده می کنند زیرا با استفاده از این روش به راحتی می توانند از تمامی فضای موجود در محل کار به صورت بهینه استفاده کنند. استفاده از هر نوع پارتیشن اداری نسبت به استفاده از دیوارهای دائمی برای تقسیم فضای محل کار هزینه کمتری را در پی داشته و البته حتی با وجود اینکه بعضی از مدل های آن ها به صورت متحرک هستند، از دوام بسیار بالایی برخوردار می باشند.

نصب پارتیشن های اداری برای دفتر آسان است. علاوه بر نصب، جابه جایی آن ها نیز ساده و بدون دردسر است. پارتیشن اداری به گونه ای است که می توانید به آسانی با جابه جا کردن آن هر زمان که بخواهید دکوراسیون محل کار خود را به دلخواه تغییر دهید بدون اینکه وقت و هزینه زیادی را متحمل شوید. پارتیشن اداری در هنگام نصب و بعد از نصب خرابی و به هم ریختگی زیادی را ایجاد نمی کند زیرا در انتهای کار نیازی به نقاشی و بازسازی ندارد. بنابراین ، انتخاب خود را عاقلانه انجام دهید تا در هزینه های خود و فضای کار صرفه جویی کنید.

جدیدترین پارتیشن اداری مورد استفاده در محل کار پارتیشن شیشه ای است

در سال های اخیر اکثر افراد درمحل کار یا منزل خود به بهانه های مختلفی در ساختمان خود از شیشه استفاده می کنند. از جمله این موارد می توان استفاده از پارتیشن شیشه ای به خصوص در محل کار را نام برد. پارتیشن شیشه ای برخلاف نام شیشه ای آن، که حس شکنندگی را القا می کند بسیار مقاوم و نشکن است و در ساخت آن از شیشه هایی همچون شیشه سکوریت و شیشه لمینت استفاده می شود که در ادامه برای آشنایی بیشتر شما به بررسی شیشه لمینت می پردازیم. پارتیشن شیشه ای خود نیز به مدل های گوناگونی دسته بندی می شود. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر از این نوع پارتیشن به مقاله پارتیشن شیشه ای و کاربرد و مزایای آن مراجعه کنید.

پارتیشن شیشه ای

نحوه ساخت شیشه لمینت به چه صورت است؟

شیشه لمینت نوعی شیشه است که در برابر ضربه و نفوذ بسیار مقاوم می باشد. شیشه لمینت از اتصال چند شیشه به وجود می آید که بین لایه های آن لایه ای از پلی وینیل بوتیل (PVB) به کار برده می شود که به آن انسجام زیادی می دهد. بنابراین حتی در اثر ضربه، قطعات شیشه را در کنار هم نگه می دارد، بنابراین خطر آسیب دیدگی در اثر شکستن شیشه و تکه تکه شدن آن را به شدت کاهش می دهد. پیوند بین ورق PVB و شیشه یک پیوند شیمیایی است و بنابراین به راحتی از بین نمی رود. ممکن است شیشه هایی که در شیشه لمینت چند لایه استفاده می شوند شیشه های رنگی باشند که زیبایی آن را دو چندان  کنند. لایه های شیشه و ورق PVB را می توان با توجه به میزان مقاومتی که نیاز دارید افزایش دهید. 

از ویژگی های بارز شیشه لمینت می توان به محافظت در برابر شرایط نامساعد جوی، افزایش امنیت و عایق صدا بودن اشاره کرد. بنابراین برای ساخت سازه هایی همچون آکواریوم یا محفظه حیوانات، کف شیشه ای، بالکن شیشه ای، پله های شیشه ای، سقف های شیشه ای، درب های اتوماتیک شیشه ای، پارتیشن شیشه ای، شیشه خودرو و... ازشیشه استفاده می شود.