به گزارش اکونا پرس،

به نقل ازمعاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران محمد جواد حق شناس در دویست و شصت و پنجمین جلسه شورا در تذکری  گفت: تذکر من به هیئت رئیسه محترم جناب آقای مهندس هاشمی و شهردار محترم تهران است. استحضار دارید که در هفته ای که گذشت متاسفانه دو تن از همکاران ما در شهرداری های منطقه ۸ و ۲ توسط مقامات امنیتی و با دستور مقامات قضایی دستگیر شدند ، ابعاد ماجرا متاسفانه برای شهروندان و پیگیری کنندگان مسائل شهر هنوز روشن نیست .

وی ادامه داد: با توجه به حساسیتی که جامعه نسبت به مسائل شهر تهران دارد ، انتظار می رودکه اطلاع رسانی دقیق توسط شهردار محترم تهران که فقط یک توئیت از ایشان صادر شده است و همینطور شخص حضرتعالی برای ذی نفعان اصلی که مردم شهر هستند و نمایندگانشان صورت پذیرد . انتظار هست که این اطلاعات تا جایی که به نحوه رسیدگی و چارچوب آن آسیب نمی رساند در اختیار جامعه و رسانه ها قرار بگیرد .

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران افزود: در چند روز گذشته تماس های زیادی توسط خبرنگاران با من گرفته شده و با دیگر همکاران هم داشته اند برای اینکه از این بابت وحدت رویه در اطلاع رسانی داشته باشیم، قطعا حضرتعالی یا سخنگوی محترم شورا به این مهم توجه داشته باشند.

حق شناس افزود: از سوی دیگر انتظار داریم قوه محترم قضایی و ریاست عالی آن ، به این مهم هم توجه کنند که افکار عمومی و جامعه را در جریان روند رسیدگی ها قرار دهند. در حالیکه ما شاهد هستیم متاسفانه با گذشت چند سال که از دستگیری قائم مقام وقت شهرداری تهران در سال ۱۳۹۶ میگذرد، متاسفانه ما هیچ خبر دقیق و روشنی از میزان هدر رفت اموال مردم، (سخن از بیش از چند هزار میلیارد تومان اختلاس است) به افکار عمومی داده نشده و نمایندگان مردم که ذی نفعان اصلی این ماجرا هستند نیز اطلاعی ندارند که در این حوزه وظیفه نمایندگی مردم ایجاب می کند پیگیر حقوق مردم باشند.

حق شناس ادامه داد: در اینکه این میزان هدر رفت چگونه بوده ، تضییع حقوق چگونه شکل گرفته و اینکه به هر حال شهروندان علی القاعده به عنوان صاحبان اصلی این سرمایه نامحرم نیستند ، متاسفانه این رویکردمورد توجه قرار نگرفته است.

این عضو شورا افزود: البته بهانه ای که مطرح شده حتی در آن مقطع اینکه چون سابقه کار این متهمان نظامی بوده و به دادگاه نظامی احاله شده در حالیکه موقعیت کار و موقعیت خدمت اصلا نظامی نیست حالا چرا این روند اتخاذ شده محل پرسش و سوال است حداقل انتظار توضیح می رود.

حق شناس افزود:  خواهشم این است که یادمان نرود  مردم صاحبان اصلی شهر و صاحبان اصلی انقلاب هستند و نامحرم نیستند و با گذشت بیش از سه و نیم سال از این ماجرا انتظار داریم که نه تنها در این موضوع بلکه موضوعی که در هفته پیش گذشت ، مردم و افکار عمومی را از آنچه که میگذرد مستحضر کنند .