به گزارش اکونا پرس،

دکتر علیرضا رئیسی پس از شصت و یکمین جلسه ستاد ملی کرونا که با حضور اقای روحانی رئیس جمهور  برگزار شد، افزود : در این جلسه که آخرین جلسه ستاد در سال 1399 بود جمع بندی از روند یکساله ارائه شد.

معاون امور بهداشت وزیر بهداشت با تبریک پیشاپیش سال نو ، از هموطنان خواهش کرد تا شیوه نامه هایی که وضع شده است را به خوبی رعایت کنند.

آقای رئیسی افزود: همانطور که در صحبت های رهبر معظم انقلاب بود و آقای روحانی رئیس جمهور و آقای نمکی وزیر بهداشت توصیه کردند تا آنجا که امکان دارد از سفرهای غیرضروری پرهیز کنیم تا بدون خیز جدید سال نو را پشت سر بگذاریم تا روند واکسیناسیون هم کامل تر شود.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: سال آینده از مهر به بعد و با انجام بخش زیادی از واکسیناسیون ، وضعیت بسیار بهتر خواهد شد.

آقای رئیسی در خصوص تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا برای سفرهای نوروزی گفت: مقرر شد که در شهرهای قرمز و نارنجی سفر انجام نشود، در شهرهایی که قرمز است حتی هواپیما ، قطار و اتوبوس هم سفر به خارج استان مشروط به آزمایش منفی کروناست.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا  افزود : در شهرهای قرمز ورود خودروهای پلاک غیربومی ممنوع است و بنابراین ورود پلاک های غیربومی از شهرهای قرمز به سایر شهرها ممنوع است .

دکتر رئیسی تصریح کرد : این ویروس در 28 استان در کشور  شناسایی شده است و وضعیت فعلی اغلب استان ها نسبتا پایدار  اما شکننده است و باید به دقت این وضعیت را حفظ کنیم.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا  گفت: با اجرای اقدامات ویژه مانند افزایش آزمایش ها و همکاری مردم  از آذر ماه تا کنون وضعیت بهتر باشد اما وضعیت ویروس جهش یافته همچنان در 28 استان در حال گردش است.

آقای رئیسی با اشاره به وضعیت شیوع کرونا در خوزستان ، گفت: همانطور که می دانید مردم عزیز و قهرمان ما در خوزستان که دین بزرگی بر گردن همه ایرانیان دارند ، این روزها درگیر این بیماری هستند و میزان زیادی ابتلا در خوزستان وجود دارد.

معاون امور بهداشت وزیر بهداشت تصریح کرد: خوشبختانه با رعایت خوبی که در حال اتفاق است این امید می رود که ان شاء الله بزودی بتوانیم شاهد باشیم که مردم عزیز ما در استان خوزستان بر این ویروس فایق بیایند.

دکتر رئیسی خاطرنشان کرد : شادگان ، هویزه ، خرمشهر و دشت آزادگان با تدابیری که اتخاذ شد و همکاری مردم ،  از وضعیت قرمز خارج شده است و به سمت نارنجی حرکت می کنند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا  با بیان اینکه برخی شهرستان های دیگر خوزستان هم از نارنجی به سمت زرد حرکت کرده اند که جای خوشحالی دارد، افزود: میزان رعایت شیوه نامه ها باید افزایش یابد تا خیز جدید اتفاق نیفتد.