به گزارش اکونا پرس،

حورا راستگو وکیل پایه یک دادگستری در اجلاس تخصصی وکیل حرفه ای  اظهار کرد: فعالیت تخصصی من  درکنار وکالت در حوزه کسب و‌کار و امور تجاری بازرگانی به طور جدی در حوزه‌ی آموزش حقوق در ایران بوده است؛ رتبه‌سازی  متقاضیان آزمون وکالت با ارائه‌ی متدهای نوین  آموزشی و  ارتقا مهارت های  بهینه سازی دانش فردی به متقاضیان آزمون وکالت است؛ با این هدف که به متقاضیان آموزش دهیم با به کارگیری مجموعه‌ ای چندوجهی از مهارتهای مورد نیاز جهت  کسب موفقیت در آزمون وکالت بتوانند خودخوان و بدون نیاز و وابستگی ، آماده‌ی شرکت در آزمون وکالت شوند. 

درواقع ماهیت کار  آموزشی ما ترکیبی از مشاوره، تسهیل گری، آموزش فعال منتورینگ کوچینگ  و برنامه ریزی تخصصی درسی است. همانطور که در سالهای گذشته شاگردان ما توانستند با کسب رتبه‌های درخشان به نتایج مطلوب خود برسند.

حورا راستگو وکیل پایه یک دادگستری با ۸ سال سابقه وکالت تخصصی در حوزه‌ی کسب و کار ، امور تجاری - بازرگانی و قراردادهای تجاری در خصوص فعالیت‌های خود افزود: بعد از اخذ مدرک کارشناسی در رشته حقوق، در آزمون وکالت شرکت کرده و با کسب رتبه 2 در کانون وکلای دادگستری مرکز  علاوه بر وکالت در حوزه حقوق تجاری وارد حوزه آموزش تخصصی حقوق شدم. در حال حاضر  ۸ سال است که در این حوزه فعالیت تخصصی دارم و با پایه‌گذاری مسیری نوین درجهت آمادگی آزمون وکالت قدم ‌برداشتم. 

از جمله اهداف ما ترمیم و ارتقاء سبک زندگی متقاضیان، آموزش حل مسئله ، خود ارزیابی پیشرفته، روش تفکر انتقادی، مطالعه تطبیقی، تکنیک های نکته برداری برداری تخصصی، تست‌زنی  سنجشی و آموزشی و شبیه سازی فضای آزمونی برای متقاضیان می‌باشد.

وی درخصوص حوزه‌ی دیگر از فعالیتهای دپارتمان حقوقی خود بیان داشت: بعد از اخذ مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه شهید بهشتی در رشته‌ی تحلیل اقتصادی حقوق؛ در دوره mba شرکت کردم تا بتوانم  به صورت میان رشته ای در حوزه کسب و کار فعالیت داشته باشم. در این شاخه  کاری نیز به بحث حقوق شرکت ها، حقوق کسب وکار و قراردادهای تجاری می پردازم.

همچنین ازجمله فعالیت‌های ما در دپارتمان حقوقی، پرورش وکلای آموزش دیده با ترکیب مهارتهای روانشناختی، cbt، تسلط بر سبک زندگی و  آموزش مهارت های شناختی در این دپارتمان حقوقی است. 

راستگو افزود: مفتخرم بسیاری از شاگردانم که  با هم برای آمادگی در آزمون وکالت این مسیر را طی کردیم، در حال حاضر به عنوان همکاران من در حوزه وکالت  می درخشند و فعالیت می کنند.

راستگو با قدردانی از گروه باتاب در خصوص برگزاری اجلاس وکیل حرفه ای گفت: فضای تخصصی ایجاد شده بسیار عالی و سخنرانی ها بسیار مفید بود.

همچنین در حوزه تبلیغات و پرسونال برندینگ  در حرفه خود اظهار کرد: جای  بسی تاسف است که در شغل و حرفه ما  تبلیغات ممنوع بوده و نیاز به  برندینگ‌ شخصی و امکان مارکتینگ حس می شود.

وی در انتها  نیز  ویژگی های یک وکیل خوب را این چنین توصیف کرد: آنچه  برای موفقیت و اثرگذاری یک وکیل  متبحر بیش از هرچیز حائز اهمیت است ؛ مهارت های ارتباطی موثر، توانمندی در  خوب گوش سپردن ، مهارت  تجزیه و‌تحلیل داده ها ، مهارت تحقیق و بررسی اطلاعات و‌علوم ، خلاقیت و  در نهایت قابلیت فعالیت میان رشته ای است.