به گزارش اکونا پرس،

به نقل از معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران احمد مسجدجامعی که در جلسه علنی روز یکشنبه 26 اردیبهشت شورای اسلامی شهر تهران سخن می‌گفت، با بیان این مطلب افزود: در صحن شورا چند بار درباره ضرورت واکسیناسیون تاکسیران‌ها  و کسانی که در حوزه حمل‌و‌نقل عمومی فعالیت دارند صحبت کرده‌ایم و یک سند دو فوریتی هم در همین زمینه تهیه شد که بنا به دلایلی به صحن شورا نیامد.

وی افزود: حتی اگر از طریقی که ما مطرح و پیگیری کردیم؛ واکسیناسیون کسانی که در آمد و شد شهری هستند قابل پیگیری نباشد، من خواستار پیگیری آن به صورت دیگری هستم زیرا این مسئله بسیار مهم است.

مسجدجامعی با بیان اینکه طبق آمارهایی که مکرر اعلام شده؛ بیش از 200 تاکسیران در تهران جان خود را به واسطه ابتلا به ویروس کرونا از دست داده‌اند، تصریح کرد:  ما در ساختار اداری آمد و شد شهری مسئولیت مستقیمی داریم و در قبال این مجموعه مسئول هستیم، فعالان این حوزه زیرمجموعه مدیریت شهری هستند و باید در این زمینه به مسئولیت خودمان عمل کنیم.

وی با بیان اینکه در ابتدا این موضوع با یک هیجان مطرح اما بعد از چندی فراموش شد، گفت: خود ما در شورا دلیل آوردیم که رسیدگی به رانندگان وسایل نقلیه عمومی بیش از بقیه گروه‌ها ضروری است چون این افراد روزانه در معرض افراد مختلف قرار دارند و کارشان از نظر بهداشتی پرریسک است؛ من بار دیگر این موضوع را یادآوری می‌کنم تا همچنان این موضوع مورد پیگیری قرار بگیرد و به سامان برسد.

 در موضوع واکسیناسیون شفاف عمل شود

مسجدجامعی همچنین با بیان اینکه بحث شفافیت در واکسیناسیون شاغلان در شهرداری هم موضوعی مهم است، گفت: باید کد افرادی که در شهرداری واکسینه می‌شوند در دسترس باشد و یک موضوع ضروری است.

 وی افزود: خوب نیست هر چند وقت یک بار، فردی از مجموعه مدیریت شهری متهم شود که از واکسن‌ها سوءاستفاده کرده؛ حتی اگر معلوم شود آن خبر صحت ندارد، باز هم جبران نمی‌شود و اثر منفی‌اش را روی اذهان می‌گذارد.

مسجدجامعی در پایان افزود: شفافیت در این مورد می‌تواند به سلامت روابط اجتماعی کمک کند؛ نمی‌دانم چرا از این ظرفیت استفاده نمی‌کنیم.

وی در ابتدای این جلسه عید سعید فطر را به اعضای شورا، کارکنان مدیریت شهری و شهروندان تبریک گفت.