به گزارش اکونا پرس،
به نقل از معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران طرح «ساماندهی وضعیت خدمت مراکز دامپزشکی حیوانات شهری در تهران» به ابتکار کمیته‌های محیط زیست و خدمات شهری و اجتماعی شورا و برای حل و فصل مشکل مراکز دامپزشکی با همکاری سمن‌های محیط زیستی تهیه و در صحن شورا مورد تایید و تصویب نمایندگان مردم در پارلمان شهری قرار گرفت. 
در این دیدار، رییس و مسئولان سازمان نظام دامپزشکی استان با تشریح وضعیت، اقدامات و شرایط موجود مراکز دامپزشکی در استان تهران، مسائل، مشکلات و انتظارات خود را از مدیریت شهری مطرح کردند. 
حسینی میلانی نیز با اشاره به طیف متنوع موضوعات مورد بررسی محیط زیستی و خدمات در کمیته محیط زیست و خدمات شهری، به دو تذکر خود در مورد جلوگیری از برخورد با مراکز دامپزشکی اشاره کرد و گفت: برخوردهای سلیقه‌ای و گاه همراه با تخلفاتی طی سال‌های گذشته با مراکز دامپزشکی انجام می‌شد که این موضوع ناشی از خلاهای قانونی است. ما در گام اول، تلاش کردیم این خلا را پر کرده، برخوردهای سلیقه‌ای را متوقف کرده و موضوع استقرار مراکز دامپزشکی را ساماندهی کنیم. 
وی با بیان اینکه اقدامات انجام شده و مسیر طی شده باید در دوره‌های بعدی شورا ادامه یابد، اظهار داشت: در دوران شیوع ویروس کرونا خرید حیوانات شهری افزایش قابل توجهی یافته است. در این چارچوب، دامپزشکان می‌توانند کمکی بزرگ برای مدیریت شهری باشند چراکه بیماری‌های مشترک می‌تواند سلامت شهروندان را با خطر روبه‌رو سازد. همه‌گیری کرونا این موضوع را برای همگان به اثبات رساند. 
این عضو هیات رییسه شورای شهر با بیان اینکه باید تلاش شود مشکلات ایجاد شده به شکل اصولی حل شود، تصریح کرد: در بحث ترویج فرهنگ حمایت از حیوانات، دامپزشکان نقش مهمی می‌توانند داشته باشند و در صف مقدم حمایت‌طلبی از حیوانات و تنوع زیستی قرار دارند. 
حسینی میلانی با اشاره به لایحه حیوانات شهری خاطرنشان کرد: لایحه حمایت حیوانات شهری در حال نهایی شدن در مجلس است که می‌تواند زیرساخت‌های قانونی را در موضوع حیوات شهری و تنوع زیستی را فراهم کند. این لایحه می‌تواند اثرات هم‌افزا با کار دامپزشکان داشته باشد. 
در ادامه این دیدار، همکاری‌های کنونی و آتی مدیریت شهری و سازمان نظام دامپزشکی استان تهران درخصوص حیوانات شهری به ویژه عقیم‌سازی سگ‌های بلاصاحب مورد بررسی قرار گرفت. 
در پایان این نشست، رییس سازمان نظام دامپزشکی استان تهران لوح تقدیری را به نمایندگی جامعه دامپزشکی استان تهران به حسینی میلانی تقدیم کرد.