به گزارش اکونا پرس،

 به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران  به مناسبت هفته ترویج فرهنگ پهلوانی  برنامه ترویجی فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای عصر روز شنبه 8 خرداد ماه۱۴۰۰ با حضور نایب رییس هیات مدیره و مدیر عامل، معاونین و مدیران شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه و مسافران شهر زیر زمینی در ایوان انتظار ایستگاه میدان حضرت ولیعصر(عج) برگزار شد.

در این مراسم مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ پهلوانی گفت:  متروی تهران با توجه به حجم مسافرانی  که دارد فضای مناسبی برای تبلیغ و اجرای برنامه های فرهنگی است.

علی عبداله پور تصریح کرد:این برنامه به همت معاونت امور فرهنگی اجتماعی شرکت و  با مشارکت  مجموعه فرهنگی ورزشی شفاعه العباس(ع) با هدف آشنایی بیشتر شهروندان و مسافران شهر زیر زمینی برگزار شد.

مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ادامه داد: ضرورت احیای ورزش زورخانه ای و تقویت این ورزش به عنوان یک ورزش آیینی و ملی و فرهنگی با توجه به تاکیدی که مقام معظم رهبری (مدظله العالی) داشته اند یک وظیفه است.

عبداله پور خاطرنشان کرد: انجام حرکات ورزش زورخانه ای جز فعالیت های اصلی و روزمره ایرانیان در دوران باستان بوده است و این نشان از آن دارد که مردم ما با این ورزش غریبه نیستند از جمله افراد به نامی که توانسته فرهنگ پهلوانی، جوانمردی و فروتنی را در بین همه افراد جامعه گسترش دهد جهان پهلوان تختی است که یکی از بهترین ها و با اخلاق ترین ها در ورزش کشتی ایران به شمار می رود.

مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه با بیان اینکه در این ورزش رفتارهای والای انسانی از جمله جوانمردی، عشق به اهل بیت، مردانگی ، فروتنی،دستگیری و….حرف اول را می زند ، افزود: برای پاسداشت این روز فرصتی را فراهم کردیم تا این عزیزان با هنرنمایی خود لحاظ به یاد ماندنی را برای مساف ان رقم بزنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد:حضور در جمع خانواده ورزش پهلوانی روح و جسم انسان را پرورش می دهد،این ورزش نه تنها در بخش قهرمانی حرفی برای گفتن دارد بلکه اخلاق مداری و جوانمردی یک اصل در این رشته به شمار می رود ما نیز در شهر زیر زمینی برای ترویج فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای تلاش خواهیم کرد.