در این یادداشت نکات بسیار مهمی که هنگام خرید از یکی از بهترین سایت‌های حراج دنیا باید رعایت کنید را مرور خواهیم کرد.

آیا ای بی (eBay) امن است؟

چند مساله بسیار مهم وجود دارد که باید هنگام خرید کالای مورد نظرتان در ای بی (eBay) بدانید.

قبل از اینکه دکمه پیشنهاد بر اساس محل زندگی را فشار دهید تحقیقات خود را کامل انجام دهید.

  • پایان زمان حراج
  • جزئیات فروش
  • مشخصات محصول

ای بی (eBay) محل مناسبی برای خرید برخی از وسایل بسیار جالب و خاص با قیمت‌های شگفت‌انگیز است، اما باید به شدت مراقب باشید.

وقتی صحبت از خرید آنلاین ای بی (eBay) در میان است در بیشتر موارد شما با یک تجارت بزرگ با اعتبار و یک برند تجاری برای محافظت سر و کار ندارید. شما معمولا با کسی در ارتباط هستید که درست در خانه خود مشغول فروش یک سری کالا است.

این به خودی خود هیچ مشکلی ندارد اما این بدان معنی است که باید با دقت بیشتری خرید کنید.

جستجو کالا برای خرید در ای بی (eBay)

درس اول! شما نباید قیمت چیزی را حتی پرفروش‌ترین موارد را تعیین کنید.

در صورت انجام این کار به احتمال زیاد پول خود را از دست می‌دهید و محصولی را که می‌خواهید به دست نخواهید آورد. از طرف دیگر اگر محصول را به دقت جستجو کنید احتمال اینکه پول خود را از دست بدهید، معامله بدی بکنید یا حتی با یک کلاهبردار روبه‌رو شوید کمتر خواهد شد.

زمانی که شما مشغول جستجو کالایی که نیاز دارید هستید گزینه‌هایی در اختیار شما است که لیست جستجو را تغییر خواهد دارد. این گزینه‌ها عبارتند از:

تمام لیست‌ها: هیچ فیلتر خاصی اعمال نشده است و ترکیب کاملی است از لیست‌های حراج و همچنین لیست همین حالا بخرید!

پذیرفتن پیشنهادات: این فیلتر لیستی را به شما نشان خواهد داد که فروشنده تمایل بیشتری به ارائه پیشنهادات پایین‌تر از لیست قیمت فعلی دارد.

حراج: بیشتر افراد فروش حراج مستقیم را ترجیح می‌دهند زیرا می‌توانند معاملات بهتری را شکار کنند.

همین حالا بخرید: اگر شما زمان کافی ندارید، عجله دارید و چیزی شبیه آمازون را بیشتر می‌پسندید بهتر است که از فیلتر همین حالا بخرید استفاده کنید.

 

جستجو کالا برای خرید در ای بی (eBay)

نکته 1

اگر شما یک کلکسیونر هستید و بارها و بارها یک محصول را جستجو می‌کنید بهتر است که از گزینه «ذخیره این جستجو» استفاده کنید. این گزینه روشی مناسب برای دیدن سریع موارد نمایش داده شده است.

نکته 2

اگر شما به تازگی با ای بی (eBay) آشنا شدید مرتب‌سازی بر اساس زمان و قرار دادن بر «به زودی به پایان می‌رسد» یکی از بهترین راه‌ها برای به دست آوردن کمترین قیمت است. این بستگی زیادی به مقدار زمانی دارد که شما در روز امکان جستجو دارید. ساعت‌هایی وجود دارد که قیمت در کمترین قیمت ممکن برای خریدار قرار دارد. در سمت چپ گزینه «نمایش موارد کامل شده» را انتخاب کنید تا با بررسی آن لیست به یک ایده خوب در مورد ساعت ارزان برسید.

جستجو کالا برای خرید در ای بی (eBay)

به محض اینکه موارد را بر اساس اینکه کدام یک رو به پایان است مرتب کردید لیست را پایین و بالا کنید تا به آن چیزی که نیاز دارید برسید. تقریبا بین چند دقیقه تا نیم ساعت این مساله زمان می‌برد.

30 دقیقه زمان گذاشتن برای رسیدن به بهترین پیشنهاد با توجه به عواقب رفتار هیجانی چیز زیادی نیست.

جستجو کالا

جستجو پیشرفته ای بی (eBay)

زمان خرید آنلاین از ای بی (eBay) بهترین ابزار برای یافتن مناسب‌ترین قیمت و معامله جستجو پیشرفته است. برای شروع بر روی پیوند پیشرفته در کنار کادر جستجو کلیک کنید.

گزینه‌های مفید جستجو پیشرفته ای بی (eBay)

  • جستجو شامل عنوان و توضیحات
  • شرایط
  • لیست محصولاتی که از نظر زمانی در انتهای زمان خود قرار دارند.
  • بهترین پیشنهادات
  • حمل رایگان

انتخاب هر کدام از گزینه‌ها به این بستگی دارد که جستجوی شما قرار است چقدر خاص باشد.

یک مساله دیگر که هنگام جستجو باید به آن دقت شود مساله دسته‌ها است. زمانی که یک مورد را جستجو می‌کنید ای بی (eBay) به طور خودکار یک دسته خاص را انتخاب می‌کند.

هنگامی که من «Fury of Dracula» را جستجو کردم ای بی (eBay) دسته‌بندی بازی‌های تخته‌ای را انتخاب کرد.

مطمئن شوید که دسته‌بندی را بر تمام دسته‌بندی‌ها قرار دهید تا اگر محصولی در طبقه‌بندی اشتباه قرار گرفته بود را از دست ندهید. فراموش نکنید که ممکن است این محصول اشتباهی قیمت بهتری داشته باشد.

 

بررسی فروشنده در ای بی (eBay)

نکته 3

هنگامی که کالای ایده‌آل را پیدا کردید سریعا پیشنهاد خود را ارسال نکنید.

شما باید یک سری مسائل را بررسی کنید یا در غیر اینصورت قطعا در وضعیت بدی قرار خواهید گرفت. اطمینان حاصل کنید که همه چیز را در مورد فروشنده می‌دانید.

اطلاعات مربوط به فروشنده را درست در سمت راست در قسمت مزایده فعلی مشاهده کنید.

 

اطمینان حاصل کنید که مزایده‌ای را انتخاب می‌کنید که حداقل 15 دقیقه از زمان آن باقی مانده باشد. در این صورت شما می‌توانید تحقیقات کافی را انجام دهید.

ابتدا بر عدد کنار نام فروشنده کلیک کنید. این پیوند شما را به صفحه بازخورد فروشنده می‌برد.

 

افراد زیادی را می‌شناسم که در خرید آنلاین از ای بی (eBay) بسیار محتاطانه عمل می‌کنند و تنها از فروشندگانی خرید می‌کنند که دارای بازخورد 100 در 12 ماه گذشته هستند. این ترفند ممکن است به شما فرصتی بدهد که هرگز چیزی که از ای بی (eBay) تهیه می‌کنید مشکل نداشته باشد اما در عین حال گزینه‌های شما را محدود می‌کند.

واقعیت این است که فروشندگان خارق‌العاده زیادی در ای بی (eBay) وجود دارند که بازخوردهای منفی زیادی برای آن‌ها ثبت شده است در حالی که مشکل از طرف آن‌ها نبوده است.

بررسی محصول در ای بی (eBay)

به محض اینکه در مورد فروشنده به سطحی از رضایت دست پیدا کردید وقت آن است که به سراغ بررسی محصول بروید.

نکته 4

کالاها را سریع اسکن نکنید زیرا ممکن است در مورد کالایی که می‌خواهید درباره آن بدانید قبل از خرید جزئیاتی وجود داشته باشد. به یاد داشته باشید احتمالا این شخصی است که کالای مورد استفاده را از خانه خود می‌فروشد. بنابراین احتمالا این امر عالی و بدون نقص نخواهد بود. اطمینان حاصل کنید که در مورد تمام عیب‌ها و نقص‌های کالا اطلاع دارید.

 

بیشتر فروشندگان خوب سعی می‌کنند تمام اطلاعات کالا اعم از نقص و عیب آن را بیان کنند.

عامل مهم دیگر که باید بررسی کنید مساله حمل و نقل است. به قسمت توضیحات بروید و این مورد را بررسی کنید. تنها بر لینک حمل و نقل و پرداخت کلیک کنید.

فروشندگان مختلف روش‌های مختلف حمل و نقل را ارائه می‌دهند. گاهی اوقات ممکن است هزینه‌های اضافی در بر بگیرد.

چگونه می‌توان همیشه در ای بی (eBay) پیروز شد؟

نکته 5

اگر به روشی مشخص پیشنهاد دهید تقریبا برای برنده شدن در حراج تضمین می‌شوید.

این مورد به ویژه در صورتی بسیار مهم است که کالای مورد نظر شما توسط افراد علاقه‌مندی دنبال شود. یک مثال از این مساله را در عکس زیر مشاهده می‌کنید.

قبل از هر چیزی مطمئن شوید که وارد سایت شدید. آخرین چیزی که دوست دارید با آن مواجه شوید اخطار ورود پس از طی کردن مراحل حراج است.

سپس بر روی دکمه قرار دادن پیشنهاد کلیک کنید تا صفحه جدید باز شود.

پنجره جدید را جداگانه بررسی کنید تا بتوانید شمارش معکوس تایمر را زیر نظر داشته باشید.

حداکثر پیشنهاد خود را در بخش «حداکثر پیشنهاد شما» وارد کنید.

شلوغ کاری نکنید. تا همان میزان که علاقه دارید جلو بروید.

برای مثال در این مورد که در بالا نشان داده شده است من تنها می‌خواستم تا 75 دلار پیشنهاد دهم. اگر شخص دیگری با همان قیمت به دنبال لپ‌تاپ باشد به احتمال زیاد 75 دلار، 75.01 دلار یا 75.5 دلار را پیشنهاد خواهد  داد. این روش متداول‌ترین روشی است که مردم برای دستیابی به کالا استفاده می‌کنند. برای اینکه آن‌ها را پشت سر بگذارید بهتر است که 75.99 دلار پیشنهاد دهید و سپس بر روی ادامه کلید کنید.

اکنون در صفحه تایید پیشنهاد قرار دارید. حال زمان آن رسیده است که منتظر شمارش معکوس باشید.

حرف آخر

این یادداشت تنها برای آشنایی اولیه شما با ای بی (eBay) تهیه شده است شما می‌توانید از طریق صفحه خرید از ای بی (eBay) کالای خود را تهیه کنید. گروه تجاری ققنوس ( خدمات حمل باراز چین )  با کمترین هزینه، کالا را از سرتاسر دنیا برای شما خریداری کرده و در کمترین زمان ممکن به شما تحویل خواهد داد به همراه ترخیص کالا از گمرک . همچنین در صورت نیاز می‌توانید برای آشنایی بیشتر با روند خرید از ای بی (eBay) با کارشناسان ما در گروه تجاری ققنوس صحبت کنید.