امروزه صنعت دکوراسیون داخلی یکی از پولساز ترین صنایع قرن به شمار می رود و طرفداران زیادی را در سراسر جهان به خود اختصاص داده است. این صنعت به تولید محصولاتی همانند پوستر دیواری، کاغذ دیواری، پارکت، آسمان مجازی یا اجرای مهارت هایی همانند گچ بری های حرفه ای، ستون های زیبای فضاهای داخلی، طرح و نمای درب و پنجره ها، چیدمان های مختلف، سبک های متفاوت، رنگ بندی های خاص، استفاده هدفمند از متریال های مختلف و مواردی از این قبیل می پردازد.

تمام موارد فوق و کاربرد آن ها در ساختمان های تجاری، اداری و مسکونی به دنبال توسعه صنعت دکوراسیون داخلی به وجود آمده اند و همچنان نیز در حال تغییر و تحول هستند به گونه ای که با سایر علوم و صنایع نیز مرتبط شده اند؛ اما مسئله ای که در دنیای امروز این صنعت محبوب و معروف را به چالش کشیده است افزایش قیمت دلار و افزایش هزینه های مربوط به اجرای برخی از این محصولات با متریال های خارجی است. این مسئله را در ادامه بررسی می کنیم. پیشنهاد می دهیم با مطالعه این مقاله ما را همراهی کنید.

صنعت طراحی و دکوراسیون داخلی

در دنیای امروز صنعت دکوراسیون داخلی به یکی از محبوب ترین صنایع جهان مبدل شده است. این صنعت علاوه بر چیدمان منزل و ساختمان های تجاری یا اداری به طراحی دیوارهای داخلی، سقف و حتی کف ساختمان با توجه به سبک دکوراسیون مورد نظر می پردازد. تمام فضای ساختمان اعم از پذیرایی، لابی، اتاق ها، راهرو، سرویس بهداشتی، آشپزخانه و ... دارای سبک ها و محصولات مختلفی در این صنعت هستند.

در این صنایع در کشورهای توسعه یافته و بخصوص کشورهای اروپایی از جمله هلند و ایتالیا با پیشرفت های بسیار زیادی همراه بوده است، اما در کشورهای درحال توسعه، پیشرفت چندانی نداشته و به نظر می رسد مراحل اولیه پیشرفت خود را سپری می کند.

همچنین مشاوره اصولی در این زمینه نیز به اندازه مراجعه به طراحان حرفه ای حائز اهمیت است که خود مشمول پرداخت هزینه های مربوط به مشاوره است و معمولا رقم بالایی نیز دارد.

تولیدات حوزه دکوراسیون داخلی

در ابتدای مقاله به مهمترین تولیدات حوزه دکوراسیون داخلی اعم از کاغذ دیواری و پوستر دیواری و پارکت اشاره کردیم، اما در تعریف جامع و کامل این مبحث باید بگوییم هر وسیله ای که به نحوی در تکمیل دکوراسیون داخلی نقش دارد به عنوان یکی از محصولات حوزه دکوراسیون داخلی شناخته می شود.

بنابراین حتی وسیله ای به ظاهر ساده نیز می تواند جزئی از طراحی داخلی قلمداد شده و در کنار بسیاری دیگر از وسایل جزئی، نقش مهمی در تکمیل دکوراسیون داخلی ایفا نماید.

هرچند توجه به طراحی داخلی ساختمان ها قدمت بسیار زیادی دارد، اما معرفی آن به عنوان یک صنعت کلاسیک قدمتی کمتر از ۲ قرن و معرفی آن به عنوان یک صنعت مدرن نیز قدمتی کمتر از یک قرن دارد. محصولاتی که در حوزه صنعت دکوراسیون داخلی مدرنیته معرفی شده اند بسیار متفاوت و متنوع تر هستند. اغلب این محصولات می توانند با ایجاد تغییرات جزئی در یک ساختمان، سبکی دل انگیز را در فضای مورد نظر ایجاد کنند، اما مسئله ای که در این میان مطرح می شود هزینه طراحی و تکمیل دکوراسیون داخلی است.

هزینه تکمیل و تغییر دکوراسیون داخلی

هزینه های مربوط به تغییر و تکمیل دکوراسیون داخلی با توجه به اینکه قرار است چه تغییراتی در ساختمان ایجاد گردد متفاوت است؛ همچنین متراژ ساختمان و کیفیت محصولاتی که به عنوان ارکان مختلف طراحی داخلی انتخاب می‌شوند در تعیین نهایی قیمتها اهمیت بسزایی دارند.

مسئله ای که غیر قابل انکار می باشد این است که هزینه تکمیل و تغییر دکوراسیون داخلی در کشورهای وارد کننده متریال ها، بیشتر از کشورهایی است که معمولاً در این صنعت به خودکفایی رسیده و تمام متریال های مورد نیاز را در کشور خود تولید می کنند.

علاوه بر مسئله فوق، سبک انتخابی نیز در تخمین هزینه های مربوطه نقش بسیار زیادی دارد؛ به عنوان مثال سبک کلاسیک و سبک های اشرافی یکی از پرهزینه‌ ترین سبک های مربوط به طراحی داخلی به شمار می روند که معمولاً در آنها از صدها وسیله لوکس و گران قیمت استفاده می شود، اما در طراحی مدرن با توجه به کاهش میزان پترن های داخلی، هزینه های نهایی نیز کاهش یافته و میزان بودجه مورد نظر برای تکمیل دکوراسیون های مدرن کاهش چشمگیری داشته است.

دکوراسیون خانه با تم قهوه ای

کاهش هزینه های مربوط به دکوراسیون داخلی

امروزه دیگر لازم نیست برای طراحی داخلی، هزینه های بالایی را پرداخت کنید. قواعد دکوراسیون داخلی در ارتباط با سایر علوم و مهارت ها، شیوه های مناسبی را برای تغییر دکوراسیون داخلی بدون پرداخت هزینه های گزاف کشف کرده است. یکی از علوم مرتبط با هنر دکوراسیون داخلی، علم روانشناسی است و دیگری یک علم مدرن با عنوان علم فنگ شویی می باشد.

علوم فوق کمک شایان توجهی به هنر دکوراسیون داخلی نموده اند تا بدون پرداخت هزینه های بسیار بالا یک سبک مناسب و دل انگیز را در داخل ساختمان ایجاد کنند. شما حتی می توانید از متریال های خارجی نیز استفاده کنید، اما با توسل به علم فنگ شویی هیچ نیازی به پرداخت هزینه های گزاف نداشته باشید. ارتباط قواعد دکوراسیون داخلی با علم روانشناسی و فنگ شویی و تاثیر آن ها در کاهش هزینه های مربوطه را در ادامه تشریح می کنیم.

کاهش هزینه های طراحی داخلی در ارتباط با علم روانشناسی

علم روانشناسی افراد را ملزم ساخت تا در ساختمان خود با طبیعت آشتی کرده و یک جلوه طبیعی را در فضای مورد نظر خلق کنند. اهمیت ارتباط انسان با علم روانشناسی به تولید و فروش پوستر دیواری طبیعت منجر گردید.

این طرح یکی از مهمترین طرح های ممکن از دیدگاه علم روانشناسی است. خرید پوستر دیواری نیز با متریال های مختلف امکان پذیر است. بنابراین شما می توانید یک محصول متناسب را با قیمت مناسب تهیه کنید.

یک رکن دیگر در علم روانشناسی، ترکیب رنگ ها است که باز هم به کاهش هزینه های طراحی داخلی منجر گردید. اهمیت رنگ ها به قدری است که در احساسات و عواطف انسان نیز موثر می باشد.

خرید کاغذ دیواری و تناسب رنگ آن با رنگ کفپوش یا دیوارپوش های دیگری که در ساختمان اجرا شده اند باعث می شود تا یک طیف هماهنگ در ساختمان ایجاد شده و شما بدون پرداخت هزینه های بسیار بالا برای ده ها وسیله خاص، یک طراحی شیک و قاعده مند داشته باشید.

کاهش هزینه های طراحی داخلی در ارتباط با علم فنگ شویی

علم فنگ شویی در وهله اول به حذف تمام کاراکترهای اضافه در منزل می پردازد. همین قاعده کافیست تا در هزینه های شما یک صرفه جویی باورنکردنی ایجاد شود. اما مسئله مهمی که در علم فنگ شویی مطرح می شود عدم استفاده از متریال های بی کیفیت است، بنابراین شاید در وهله اول تصور کنید قرار است هزینه های شما افزایش یابد، اما این طور نیست؛ چرا که علم فنگ شویی به خرید وسایل کمتر با کیفیت بالاتر توجه می کند.

گذشته از مسئله فوق باید به این نکته نیز توجه کرد که خرید پوستر دیواری با کیفیت بالا یا خرید کاغذ دیواری و خرید دیوارپوش یا متریال های عالی و یا حتی خرید لمینت با قیمت بسیار بالا باعث می شود شما در مدت زمان بیشتری از محصولات مربوطه استفاده کنید. در علم فنگ شویی خرید پوستر دیواری با متریال های تضمین شده به خرید چندین پوستر دیواری و کاغذ دیواری با متریال های بی کیفیت ترجیح داده می شود.

دکوراسیون خانه با تم کرم

خرید محصولات دکوراسیون داخلی در ایران

بدون تعارف باید بگوییم که ایران یکی از کشورهای وارد کننده متریال های مربوطه است و همچنین مسیر دور و درازی برای خودکفایی در این زمینه دارد. البته همه متریال ها نیز وارداتی نبوده و برخی از آن ها در ایران تولید می شوند به همین علت هم قیمت کمتری دارند، به عنوان مثال قیمت پوستر دیواری با بافت های ساده به علت اینکه در ایران تولید می شوند بسیار کمتر از پوستر دیواری با بافت های طبیعی همانند بافت چرمی است.

هرچند افزایش قیمت دلار و گران شدن متریال های وارداتی را نمی توان انکار کرد، اما در این میان نباید افزایش بی رویه قیمت ها توسط بسیاری از فروشگاه های اینترنتی را هم توجیه کرد، چرا که افزایش قیمت ها در بسیاری از موارد کاملا بدون توجیه و غیر منطقی بوده اند.

در این میان فروشگاه اینترنتی دکوراسیون داخلی زیار دکور با سابقه طولانی مدت در زمینه تولید و فروش محصولات دکوراسیون داخلی، افزایش قیمت محصولات موجود در فروشگاه را به میزان قابل توجهی کنترل کرده و از فروش پوستر دیواری، کاغذ دیواری، کفپوش، دیوار پوش و ... با قیمت های غیر واقعی خودداری نموده است.

در صورتی که مایلید تا دکوراسیون منزل یا محل کار خود را با کمترین قیمت ممکن به وسیله پوستر دیواری، کاغذ دیواری، دیوارپوش و پارکت نونوار کنید پیشنهاد می کنیم همینک به وب سایت دکوراسیون داخلی زیار دکور به آدرس https://ziardeco.ir مراجعه نموده و از بروز ترین محصولات حوزه دکوراسیون دیدن نمایید.