به گزارش اکونا پرس،

سرهنگ داوود معظمی گودرزی رئیس پلیس فتای استان تهران با اشاره به اینکه رصد فضای مجازی از وظایف اصلی پلیس سایبری است، گفت: خرید و فروش هر گونه دارو در فضای مجازی ممنوع است؛ چرا که ممکن است دارو‌های تاریخ‌گذشته و تقلبی به مردم ارائه شود و در کنار همه این‌ها کلاهبرداری در این فضا انجام شود.
وی افزود: ممکن است برخی افراد در فضای مجازی، تبلیغاتی را برای فروش دارو‌های خاص انجام دهند، اما زمانی که پول واریز می‌شود خدماتی را انجام نمی‌دهند.
رئیس پلیس فتای استان تهران اظهار کرد: همکاران بنده به صورت شبانه‌روزی این فضا را رصد می‌کنند و با اقداماتی که انجام دادند در سال جاری چندین باند شیاد را که مبادرت به فروش دارو در فضای مجازی در قالب دارو‌های تاریخ‌گذشته و دارو‌هایی که به‌خاطر عدم نگهداری در شرایط لازم فاسد شده بودند، می‌کردند؛ متلاشی کردند و در کنار همه این‌ها کلاهبرداری بوده است.
وی به مردم توصیه کرد: در خصوص دارو‌ها چه دارو‌های مربوط به کرونا و چه بیماری‌های دیگر که نیاز به خرید دارو دارند، حتماً از مجاری رسمی آن‌ها را مطالبه و تهیه کنند. فضای مجازی محل امنی برای تهیه دارو نیست چرا که ممکن است با سلامت و جان مردم بازی شود.
سرهنگ معظمی گودرزی در خصوص رصد فضای مجازی توسط پلیس فتا اطمینان خاطر داد و گفت: فرزندان این ملت در پلیس سایبری به صورت شبانه‌روزی این موضوع‌ها را پیگیری و رصد می‌کنند و ما در بحث موضوع‌های سلامت‌محور هیچ‌گونه تعارفی با کسی نداریم و با قاطعیت این موارد را داریم دنبال می‌کنیم.
وی درباره واکسن‌های تزریقی که در نهاد‌های رسمی زده می‌شود، گفت: بازرسان در وزارت بهداشت نظارت کافی را بر واکسن‌های وارداتی دارند. چنانچه از مجاری رسمی و قانونی واکسن‌ها وارد شده باشند به‌هیچ‌عنوان تقلب متصور نیست، چون تزریق واکسن‌های تقلبی در جا‌های غیررسمی است که در فضای مجازی تبلیغ واکسن می‌کنند.