به گزارش اکونا پرس،

به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر مصطفی سالاری، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در این جلسه با گرامیداشت هفته دولت گزارشی از وضعیت امکانات درمانی این سازمان در استان بوشهر ارائه کرد.
وی گفت: در شهرستان بوشهر یک درمانگاه مستقل و یک درمانگاه بیمارستانی و بیمارستان سلمان فارسی به بیمه شدگان خدمات ارائه می دهد. برای شهرستان خارک ایجاد یک درمانگاه را مصوب کردیم و در صورت فراهم شدن زمین مناسب احداث آن آغاز می شود. در عسلویه یک بیمارستان و یک درمانگاه ملکی فعال است و تخت های بیمارستانی و تخت های ویژه به امکانات بیمارستان این شهرستان افزوده شد.
سالاری افزود: در شهرستان دشتی درمانگاه تامین اجتماعی در حال احداث است که پیشرفت فیزیکی 90 درصدی دارد و درآینده نزدیک در اختیار بیمه شدگان قرار می گیرد. در شهرستان های گناوه و کنگان درمانگاه فعال داریم. در شهرستان دیلم درمانگاه ملکی این سازمان وجود داشته است و در حال حاضر ساختمان جدید آن در حال احداث است. در شهرستان تنگستان عملیات احداث درمانگاه آغاز می شود. در شهرستان دلوار نیز عملیات ساخت وساز درمانگاه ملکی شروع شده است.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه در شهرستان برازجان بیمارستان تامین اجتماعی مهر فعالیت می کند، خاطرنشان کرد: توسعه این بیمارستان نیز مصوب شده است و امروز پلی کلینیک امام موسی کاظم (ع) نیز در این شهرستان افتتاح می شود.
وی در ادامه توضیح در خصوص وضعیت دیگر مراکز درمانی تامین اجتماعی استان بوشهر گفت: اخیراً درمانگاه ملکی در شهرستان دیر افتتاح شد. در شهرستان جم نیز مرکز درمانی با پیشرفت فیزیکی 70 درصد در حال احداث است.
سالاری تصریح کرد: با تکمیل این پروژه ها، همه شهرستان های استان بوشهر دارای مرکز درمانی تامین اجتماعی خواهند شد. علاوه بر آن در بخش های شبانکاره، دلوار و خارک درمانگاه احداث می شود.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه استان بوشهر دارای پوشش بیمه ای گسترده ای در کشور است،گفت: به همین منظور توزیع عدالت درمانی و دسترسی مناسب به خدمات درمانی حق بیمه شدگان این استان است.
عبدالکریم گراوند، استاندار بوشهر نیز در این جلسه با تقدیر از تلاش های دکتر سالاری و مجموعه تامین اجتماعی برای بهبود وضعیت درمانی این استان گفت: سازمان تامین اجتماعی دوشادوش وزارت بهداشت در ایام کرونا به بیماران مبتلا خدمت رسانی می کند و این سازمان همه امکانات خود را دراختیار این بیماران قرار داد.
گراوند افزود: فعالیت ها و اقدامات سازمان تامین اجتماعی در دوسال گذشته در تاریخ این سازمان به عنوان سند پرافتخار به یادگار خواهد ماند. کمک به معیشت بازنشستگان و توسعه خدمات درمانی از جمله بهبود خدمات درمانی به بیماران خاص از جمله این اقدامات ارزشمند است.
وی تاکید کرد: با افتتاح درمانگاه برازجان و کلنگ زنی دو پروژه دیگر قطعا زمینه ارتقای خدمت رسانی به مردم استان بیشتر فراهم می شود.
گفتنی است، پلی کلینیک تامین اجتماعی برازجان که امروز افتتاح شد در زمینی به مساحت 2هزار و 461 مترمربع و زیربنای 4 هزار و 246 مترمربع و در سه طبقه توسط شرکت سرمایه گذاری خانه سازی ایران از شرکتهای تابعه این سازمان ساخته شده است.