به گزارش اکونا پرس،

به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حجت الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اولین سفر استانی خود به  قم سفر کرد و با مراجع عظام دیدار و گفت وگو کرد. 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید جواد شهرستانی نماینده آیت‌الله‌العظمی سیستانی صبح امروز در دیدار حجت‌الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با وی در قم طی سخنانی اظهار داشت: توجه به کودکان و تولید محتوی مناسب برای آنها یکی از اهدافی بوده است که بنده دنبال کرده‌ام.
وی ادامه داد: برای این مهم شبکه ماهواره‌ای "هدهد" به زبان‌های مختلف را راه‌اندازی کردم به‌هرحال کودکان آیندگان این کشور هستند و باید برای آن ها برنامه‌های مناسبی صورت گیرد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهرستانی خاطرنشان کرد: هم اکنون شبکه‌های ماهواره‌ای برنامه‌های مختلفی را پخش می‌کنند که نیاز است در این زمینه چاره‌اندیشی شود و با تولید برنامه‌های مناسب از تأثیر این شبکه‌ها بر روی کودکان جلوگیری کرد.
وی بیان  کرد:  برای مقابله با این شبکه‌های مختلف باید برنامه‌های مناسبی تهیه و پخش شود که شبکه هدهد با تولید و پخش برنامه‌های گوناگون در این زمینه اقدامات خوبی را انجام داده است.
نماینده آیت‌الله سیستانی در قم توجه به نخبگان را مهم برشمرد و گفت: نیاز است که در علوم مختلف به نخبگان و جوانان اعتماد کرد تا بتوانیم در زمینه‌های مختلف به پیشرفت و توسعه برسیم.
وی توجه به صادرات را مهم برشمرد و گفت: در صادرات باید به بسته بندی و کیفیت محصولات توجه کرد .
حجت الاسلام و المسلمین شهرستانی توجه به بازار کشور عراق را نیز مورد توجه قرار داد و تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران می تواند با برنامه ریزی مناسب صادرات خوبی به این کشور داشته باشد.

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی نیز در این دیدار مهمترین برنامه ها و اولویت های خود را در این وزارتخانه اعلام کرد.

همچنین در پایان این دیدار مراسم مرثیه خوانی با حضور مداح اهل بیت برگزار شد.