در ادامه به بررسی علائم و مراقبت های شکستگی آرنج و جراحی شانه می پردازیم. در این مقاله همراه طب پوش باشید تا نکاتی جهت خرید آرنج بند طبی و اسلینگ شانه را بیان کنیم.

علامت های شکستن استخوان آرنج

در مواردی که پوست بدن همچنان بسته مانده ممکن است با نشانه های دیداری تورم و کبودی رو به رو شویم. در هنگام شکستن صدای خورد شدن استخوان معمولا توسط فرد شنیده میشود و احساس میکند که استخوان از جای خود جدا شده است. برای بررسی این نوع از شکستگی ها نیز از عکس های رادیولوژی استفاده میشود. سیتی اسکن نیز زمانی مورد استفاده قرار میگیرد که لازم باشد سطح مفصل را مورد معاینه قرار داد.افرادی که در مسابقات ورزشی شرکت میکنند گاها با استفاده از یک آرنج بند این مشکل را مهار کرده و با وجود درد خفیف به ورزش ادامه میدهد. در صورت بروز مشکل جدی نیز با احتیاط یک آرنج بند با بافت سخت را در اطراف بازو و آرنج قرار داده و فرد را به بیمارستان منتقل میکنند.

 

مراقبت های دوران بهبود آرنج

در دوران التیام سعی کنید از آرنج به شکل معمول استفاده کنید و تا زمانی که درد کاملا برطرف نشده است از انجام ورزش خودداری کنید. این وضعیت ممکن است تا ۶ هفته نیز ادامه داشته باشد و بهتر است از انجام حرکت های شدید و ناگهانی در این دوران خودداری کنید چرا که میتواند احساس دردناک شدن را ایجاد کند. شما میتوانید از آرنج بند در هنگام انجام امور روزمره یا استراحت استفاده کنید اما چنانچه قصد دارید هنگام خواب آرنج بند را از خود جدا کنید بهتر است در حالت لمیده استراحت کنید با یک بالشت را پشت آرنجتان قرار دهید.

آرنج بند طبی و آویز دست طبی

خرید آرنج بند طبی مناسب برای مراقبت بعد از شکستگی

یکی از روش ها مهم و کاربردی در بهبود شکستگی آرنج، استفاده از آرنج بند طبی می باشد. آرنج بند ها دارای انواع مختلفی می باشند که با توجه به توصیه پزشک و راحتی بیمار، می توان آن را تهیه و استفاده نمود. آرنج بند با پوشش کامل دست از حرکت بیجای آن جلوگیری نموده و روند بهبود آرنج را تسریع می بخشد. آرنج بند ها در مدل های مختلف آتل دار، ورزشی، نئوپرون و باند تنیس آلبو می باشند که جهت خرید آرنج بند طبی و بریس آرنج  می توانید به سایت طب پوش مراجعه نماید.

 

روند توانبخشی پس از انجام عمل جراحی شانه

از چالش های مهم افرادی که این عمل را پشت سر گذاشته اند بازگشت دوباره ی توانایی فرد در حرکت دادن دست و انجام امور روزمره به روال سابق میباشد. برای این منظور می توان پس از گذشته ۳ هفته از عمل جراحی به کمک دمبل و کش های مخصوص ورزش قدرت بدنی را در این ناحیه افزایش داد. توجه داشته باشید که زمانی باید این تمرین ها را شروع کرد که درد کاملا در بدن شما از بین رفته باشد. در دورانی که هنوز قادر به انجام امور روزمره نیستید نیز می توان با انجام حرکات آرام شانه به بهبود این ناحیه کمک کرد. تمام این تمرین ها لازم است تا زیر نظر پزشک یا فیزیوتراپیست صورت بگیرد.

 

 

آیا پس از عمل جراحی شانه محدودیت غذایی وجود دارد؟

محدودیت غذایی صرفا تا روز بعد از جراحیست که لازم است فرد از غذاهای تا جای ممکن سبک استفاده کند اما در ادامه فرد می تواند مانند گذشته در مورد غذا خوردن اقدام کند. اما چنانچه احساس کردید حرارت دهانتان افزایش پیدا کرده بهتر است مایعات بیشتری را مصرف کنید و در صورت برطرف نشدن مشکل به پزشک مراجعه کنید. علایمی مثل درد در قفسه ی سینه؛ استفراغ و لرز نیز از جانب افرادی که این عمل را پشت سر گذاشته اند گزارش شده است.

 

قیمت اسلینگ دست یا آویز دست شانه ای

اسلینگ یا آویز گردن امروزه در ابعاد و کاربرد های مختلف در بازار موجود می باشد. معمولا می توان با صرف هزینه ی ۱۵۰ هزارتومان یکی از رایج ترین این اسلینگ ها را تهیه نمود. اسلینگ دست یا آویز شانه ای لازم است به شکلی باشد که مچ دست به حالت آویزان قرار نگرفته و فشار زیادی را به بدن فرد وارد نکند. آویز دست شانه ای هم به صورت ساده هم با بازوبند الحاقی می باشد. همچنین به صورت آویز از گردن و آویز از شانه طراحی شده است تا افراد با توجه به راحتی خود هر یک از این مدل ها را انتخاب و استفاده نمایند.