به این ترتیب شستن لباس های اهل خانه به ساده ترین کار ممکن روزمره تبدیل شده و امروزه با یکی از مدل های نیمه اتوماتیک به شکل دوقلو یا تمام اتوماتیک به شکل درب از جلو و درب از بالا به راحتی انجام می شود. در این مطلب زنبیل به تفاوت های بین انواع اتوماتیک و نیمه اتوماتیک ماشین لباسشویی می پردازیم تا ببینیم در نهایت کدام ارزش خرید دارند.

تفاوت ماشین لباسشویی دوقلو (نیمه اتوماتیک) و لباسشویی درب از جلو یا بالا (اتوماتیک)

در فرآیند شستشو در ماشین لباسشویی، دخالت انسان در این کار مشخص کننده اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک بودن آن است. در ماشین های لباسشویی دوقلو، در یکی از مخزن های دستگاه لباس ها شسته می شوند، سپس خودتان باید لباس های خیس را از مخزن شستشو به مخزن خشک کن ماشین لباسشویی منتقل کنید. به خاطر انجام دستی همین کار به ماشین لباسشویی دوقلو، نیمه اوتوماتیک می گویند.

در ماشین های لباسشویی درب از جلو و درب از بالا، یک مخزن بیشتر وجود ندارد که عملیات شستن و خشک کردن لباس ها در آن انجام می شود، اینجا عامل انسانی دخالتی در حین شستشو ندارد، به همین خاطر به ماشین های لباسشویی درب از جلو و درب از بالا، اتوماتیک گفته می شود.

 

ابعاد و امکانات ماشین لباسشویی

در ماشین لباسشویی دوقلو، دو مخزن مجزا برای شستن و خشک کردن در نظر گرفته شده است پس در ظرفیت مشابه، فضای بیشتری از ماشین لباسشویی اتوماتیک اشغال می کند. البته وزن ماشین لباسشویی دوقلو از اتوماتیک کمتر است و راحت تر می توانید آن را جا به جا نمایید. برای ماشین های لباسشویی اتوماتیک، امکانات و تکنولوژی های جدید به مراتب بیشتری وجود دارند و روز به روز به تعداد آنها افزوده می شود. این در حالی است که در ماشین های لباسشویی دوقلو هدف فقط شستن لباس هاست و امکانات اضافی چندانی برای آنها در نظر گرفته نشده است.

مصرف برق ماشین لباسشویی

به خاطر امکانات پیشرفته تری که در ماشین های لباسشویی اتوماتیک وجود دارد، مصرف انرژی بیشتری نسبت به ماشین های لباسشویی دوقلو دارند و در بین ماشین های لباسشویی اتوماتیک، ماشین های لباسشویی درب از جلو مصرف کمتری از دستگاه های درب از بالا دارند. اگر حین کار ماشین لباسشویی برق قطع شود، ماشین های دوقلو و درب از بالا، اجازه خارج کردن لباس ها را به شما می دهند اما در ماشین های لباسشویی درب از جلو تا وقتی برق وصل نشده و چرخه شستشو کامل نشود امکان باز کردن درب را نخواهید داشت.

مصرف آب ماشین لباسشویی

در ماشین های لباسشویی دوقلو، آب از طریق لوله آب شهری یا در بعضی مدل ها با سطل، به صورت دستی پر می شود، یعنی مجبور هستید خودتان وقتی مخزن دستگاه پر شد به موقع آب را ببندید اما در ماشین لباسشویی اتوماتیک ماجرا کاملا فرق می کند در شرایطی که ورودی آب لوله همیشه امکان وارد شدن آب را دارد، خود دستگاه تعیین می کند چه زمانی جریان آب را وصل و قطع کند و اینجا عامل انسانی دخالتی ندارد. با این حساب، مصرف آب ماشین های لباسشویی اتوماتیک بیشتر است و نیازمند فشار آب قوی تری نسبت به دستگاه های نیمه اتوماتیک هستند تا سریع تر بتوانند مخزن را پر کنند.

قیمت ماشین لباسشویی

به خاطر امکانات کمتر و تکنولوژی ساده تری که در ماشین های لباسشویی دوقلو استفاده می شود همیشه قیمت آنها نسبت به ماشین های لباسشویی تمام اتوماتیک به مراتب کمتر است. به عنوان مثال در برند پاکشوما که بهترین تولیدکننده ماشین لباسشویی دوقلو در ایران است، ماشین لباسشویی دوقلو با ظرفیت 9 کیلوگرم میانگین قیمت 2،700،000 تومان دارد در حالی که ماشین لباسشویی درب از جلوی اتوماتیک همین برند با همین ظرفیت، میانگین قیمت 11،500،000 تومان دارد.

مزایا و معایب ماشین لباسشویی نیمه اتوماتیک

مزایا:

 • بدون نیاز به جریان مداوم آب
 • چرخه کوتاه مدت شستشو
 • مصرف کمتر آب
 • وزن کمتر دستگاه و جا به جایی آسان تر

معایب:

 • نیازمند جا به جایی لباس های خیس از یک مخزن به مخزن دیگر ماشین لباسشویی
 • خطر برق گرفتگی حین جا به جایی لباس ها بین مخازن (این خطر با استفاده از سیم اتصال به زمین یا قطع کردن جریان برق ماشین لباسشویی حین جا به جایی لباس ها برطرف می شود)
 • نسبت به ماشین های لباسشویی اتوماتیک عموما فضای بیشتری را اشغال می کند.

مزایا و معایب ماشین لباسشویی اتوماتیک

Untitled1

مزایای ماشین لباسشویی درب از بالا:

 • قیمت کمتر نسبت به مدل های لباسشویی درب از جلو
 • امکان افزودن لباس های بیشتر حین شستشو
 • چرخه شستشوی سریع تر
 • جا به جایی آسان دستگاه

معایب ماشین لباسشویی درب از بالا:

 • نیازمند جریان دائمی آب
 • کیفیت شستشوی متوسط
 • کمتر بودن مدل هایی که امکان شستشو با آب گرم را دارند

مزایای ماشین لباسشویی درب از جلو:

 • بهترین کیفیت شستشو
 • مجهز به جدیدترین تکنولوژی ها
 • قابلیت شستشوی انواع لباس های خاص

معایب ماشین لباسشویی درب از جلو:

 • قیمت بیشتر نسبت به همه مدل های دیگر
 • چرخه شستشوی آرام و طولانی
 • وزن زیاد و جا به جایی دشوار دستگاه
 • نیازمند فشار آب مطلوب و مداوم

  

Untitled22

ماشین لباسشویی دوقلو، درب از جلو یا درب از بالا را چگونه تهیه کنیم؟

برای این که پس از خرید ماشین لباسشویی تا سال ها خیالمان از بابت کیفیت دستگاهی که خریداری کرده ایم راحت باشد، لازم است موقع خرید از اورجینال بودن کالای خود اطمینان حاصل کنیم. این کار میسر نمی شود مگر با تهیه ماشین لباسشویی نیمه اتوماتیک یا اتوماتیک ال جی، سامسونگ، دوو، اسنوا، پاکشوما و سایر برندها از طریق فروشگاه های معتبری که از ضمانت اصالت کالا برخوردار باشند و خدمات پس از فروش را توسط سازنده اصلی کالا تامین کنند. فروشگاه اینترنتی زنبیل همان فروشگاهی است که برای اینکار به دنبال آن می گردید. زنبیل گارانتی اصالت کالا برای تمام گروه های کالایی خود از جمله ماشین لباسشویی برای تمام برندهای مطرح بازار را ارائه کرده و این اطمینان را به مصرف کنندگان می دهد که گارانتی ارائه شده از طرف شرکت اصلی خدمات دهنده همان برند می باشد.

مزیت دیگر فروشگاه آنلاین زنبیل، گارانتی مغایرت کالاست یعنی در صورتی که پس از خرید از زنبیل با مغایرتی در کالای خریداری شده و آنچه در سایت دیده بودید مواجه شوید، زنبیل تضمین می کند تا 10 روز این فرصت در اختیار شماست تا این موضوع را برای بررسی و رفع مشکل به فروشگاه اعلام نمایید.

لینک مشاهده جدیدترین مدل‌های لباسشویی ال جی با آخرین قیمت‌ها

لینک مشاهده جدیدترین مدل‌ها و آخرین قیمت لباسشویی پاکشوما

لینک مشاهده جدیدترین مدل‌ها و آخرین قیمت ماشین لباسشویی سامسونگ