به گزارش اکونا پرس،

در اواین ساعات صبح دوشنبه 22 آذر ماه 1400 علیرضا زاکانی شهردار تهران همراه جلال بهرامی معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران پیش از افتتاح پروژه تقاطع غیر هم سطح سه راه باقر شهر ضمن حضور در سازمان بهشت زهرا(سلام الله علیها) در جمع مجموعه مدیریتی این سازمان حضور پیدا کرد و در جلسه ای با مدیرعامل و معاونین بیان داشت: ما باید به دنبال ایجاد هویت نوین در مدیریت شهری فعلی باشیم. هویت نوین در معماری ایرانی اسلامی بعد از انقلاب، ایجاد هویت ادبی هنری و ورزشی با استفاده از ظرفیت های تأثیر گزار در تهران اعم از دانشگاه ها، حوزه، مساجد و حتی آرامستان ها که باید نقطه آرامش بخش و محل توجه مردم شوند.

شهردار تهران با اشاره به موضوع توسعه بهشت حضرت زهرا(سلام الله علیها) تصریح کرد: مأموریت شهرداری تهران در حوزه توسعه آرامستان بهشت زهرا(سلام الله علیها) دوری از تمرکز زدایی است و شناسایی دارایی ها و ظرفیت های موجود در شرق و غرب تهران برای ایجاد آرامستان در دستور کار قرار گرفته شده است.

ایشان در ادامه افزودند: گلزار شهدای بهشت حضرت زهرا(سلام الله علیها) سند هویتی تهران است و باید از ظرفیت های دینی، فرهنگی و علمی و مردمی برای بهره مندی بهتر مردم از این مکان مقدس استفاده کرد و تلاش ما در دوره جدید مدیریتی این است که دسترسی مردم به این مکان مقدس تسهیل شود. 

شهردار تهران در بخش دوم حضور خود در سازمان بهشت زهرا(سلام الله علیها) که پس از افتتاح تقاطع غیر هم سطح سه راه باقر شهر صورت گرفت، تصریح کرد: موضوع " بهشت گردی" را باید در میان مدارس رواج دهیم که این مهم با کمک و همکاری آموزش و پروش میسر خواهد شد.

وی ضمن اشاره به اینکه گلزار شهدای بهشت حضرت زهرا(سلام الله علیها) مدفن 30000 شهید گلگون کفن دفاع مقدس و انقلاب اسلامی است، اذعان داشت: خانواده محترم شهدا و جانبازان و ایثارگران بزرگترین منبع هویت بخشی به گلزار شهدا هستند و این مجموعه با توان و ظرفیت فرهنگی عظیمی که دارد مکانی مناسب برای قرار گاه فرهنگی بزرگ کشوری و ایجاد مرکز اسناد شهدا خواهد بود. و لازم است با مستند سازی، سیره نگاری و شناساندن شهدا به کارشناسان هنری بستر و زمینه ی فعالیت های فرهنگی و هنری را در این مکان ایجاد کرد. 

در ابتدای این دیدار سعید غضنفری مدیرعامل سازمان بهشت حضرت زهرا(سلام الله علیها) و شهردار حرم مطهر امام راحل گزارش جامعی از وضعیت موجود و برنامه های راهبردی و سند تحول در مدیریت مجموعه سازمان و گلزار شهدا را ارائه کردند.

لازم به ذکر است شهردار تهران که نیمی از روز کاری خود را در بهشت حضرت زهرا(سلام الله علیها) حضور داشتند با مدیران ارشد این سازمان دیدار کرد و  هر یک از معاونین سازمان بهشت حضرت زهرا(سلام الله علیها) ضمن بیان مطالب و نقطه نظرات، برنامه های زیرمجموعه کاری خود را در سه فاز کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت ارائه کردند.

5a5afa5d-ecd5-41f6-94b5-1b02459099a3

8e951642-6db8-4825-9be2-fe84b032bf0f