به گزارش اکونا پرس،

به نقل از پایگاه خبری شورای اسلامی شهر تهران، حجت‌الاسلام محمد آقامیری در سی و یکمین جلسه شورا  با اشاره به افتتاح عمرانی روز گذشته در محدوده بلوار علامه عسگری با جاده قدیم قم موسوم به سه‌راه باقرشهر اظهار داشت:‌اولویت مدیریت شهری در اتمام کارهای نیمه‌تمام و نیمه‌کاره است وافتتاح این پروژه، تاثیرات خوبی در روان سازی ترافیک محدوده خواهد داشت. 

وی افزود:‌ تحویل زمین برای این پروژه 15 مهر 91 انجام گرفته و رفع معارضین برای اجرای پروژه جزو وظایف شهرداری باقرشهر بوده که به دلیل طولانی شدن فرآیند کار تا سال 95 به طول انجامید و شهرداری تهران پروژه را به منطقه 19 واگذار کرده تا کارها به سرعت پیش رود.

رییس کمیته عمران شورا  افزود:تا سال 97 بخشی از این پروژه افتتاح شد ولی روز گذشته یک لاین تند‌رو مسیر شمال به جنوب جاده قدیم تهران ـ قم و یک لاین تندرو برای مسیر جنوب به شمال جاده قم به تهران افتتاح رسید.

آقامیری، گفت: چیزی که دیروز به پایان رسید  مسیرتندروی شمال به جنوب تهران به قم، تندروی جنوب به شمال قم به تهران و سوم کندروی جنوب به شمال قم – تهران و  همچنین لاین کندروی مسیر جنوب به شمال قم به تهران و  نیز زیرگذر شرق به غرب جاده قمصر به بزرگراه علامه عسگری و دوربرگردان شمال به شمال و جنوب به جنوب  وهمچنین راست‌گرد جاده قدیم قم ـ تهران به بلوارعلامه عسگری شرق و جاده قمصر و راست‌گرد بزرگراه علامه عسگری شرق به باقرشهر افتتاح شد.

آقا میری ادامه داد: تا اسفند 96 این پروژه در حدود 78.6 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است اما بعد از آن  مدت 42 ماه در دوره قبل تا شهریور 1400   تنها 12.4 درصد پروژه پیشرفت داشته است. این در حالی است که  در سه ماه اخیر این پروژه 9 درصد پیشرفت داشت و به پایان رسید.

عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد:‌بهره‌برداری از پروژه که روز گذشته انجام گرفت سبب بهبود ترافیکی جنوب پایتخت و ایمنی بیشتر جاده قدیم تهران خواهد شد.به خصوص آنکه این محورشریان ارتباطی شهر تهران با شهرهای کشور است.

آقامیری، گفت:‌همچنین این پروژه علاوه بر روان‌سازی ترافیک و کاهش زمان سفر های برون شهری از تداخل مراجعان بهشت‌زهرا با ترافیک جاده باقرشهر و جاده قدیم قم جلوگیری می‌کند.

وی افزود: پروژه دوم پل اتصال بزرگراه امام رضا به بزرگراه شهید نجفی رستگار است که  بار ترافیکی خودروهای سبک و سنگین به سمت ازادگان غرب را از  روی بزرگراه بسیج و سه راه افسریه بر می دارد که جای تشکر دارد .