به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، "کریمی بیرانوند" در نشست کارآفرینان، مدیران مراکز مشاوره، مسئولان کانون کارآفرینی، مدیران کاریابی ها و متولیان کارآفرینی استان یزد گفت: در موضوع اشتغال، همه اقشار جامعه باید با مشارکت خود، معضل بیکاری را رفع کنند و با تسهیلات مشکل اشتغال برطرف نمی شود.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار گفت: اگر مشکلات زیاد است، ظرفیت ها، تکنولوژی و نوآوری نیز زیاد است.

وی با اشاره به زیست بوم اشتغال خاطرنشان کرد: کارآفرینان، مشاوران و متخصصان، زیست بوم را مطالعه و نقد کنند، تجربه و دانش پشت زیست بوم اشتغال انباشته شده است و مدام روی آن کار می شود.

معاون اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه سخنان خود گفت: در مباحث تولید، نباید انرژی در دادن مجوز صرف شود؛ بلکه باید تمرکز ، بر روی مشاوره و نظارت گذاشته شود.

وی، سیاست رسمی خود در بحث کاریابی ها را رفع انحصار از آنها برشمرد و گفت: سیاست حداکثری، توسعه مجوز کاریابی ها، در راس برنامه ها قرار دارد و این به معنی تقویت کاریابی‌ها و نه تضعیف آنهاست.

کریمی بیرانوند، با اشاره به اینکه ۱۵ الگوی کاریابی در دنیا وجود دارد تصریح کرد: براساس زیست بوم، فرهنگ و تمدن کشور ما باید مدل های کاریابی ها را توسعه دهیم، کاریابی های که قدرت رقابت و اثرگذاری بیشتری داشته باشند رشد می کنند.

وی خاطر نشان کرد: تمام توان خود را به کار می گیریم که با کاریابی هایی که بحث نخبگان و مهاجرت آنها را دنبال می کنند برخورد کنیم، هیچ سرمایه ای به اندازه سرمایه انسانی در اقتصاد مهم نیست.