به گزارش اکونا پرس،

نمای یک ساختمان در حقیقت نوعی فاکتور زیبایی است و می‌تواند به استحکام و مقاومت هرچه بیشتر یک سازه کمک کند. نماهای ساختمان‌ها می‌توانند در اندازه‌های مختلف و در اشکال متعدد با متریال‌های گوناگون ساخته شوند. در ادامه می خواهیم در مورد طراحی نما در رشت صحبت کنیم.

نمای سازه، نشان‌دهنده خلاقیت معمار و هنر و دانش او است. چراکه وی در چنین شرایطی باید فاکتورهای بسیار زیادی را در نظر بگیرد و از سبک‌های مختلف معماری نما و هم‌چنین اصول و قواعد این کار آگاهی‌های کافی داشته باشد. بنابراین لازم است مجموعه‌ای را برای انجام این اقدامات در نظر بگیرید که به اندازه‌ کافی در طراحی نمای سازه تخصص و تجربه داشته باشند. مجموعه هستار از جمله مجموعه‌های بسیار متخصص در زمینه طراحی نما در رشت است.

طراحی نما در رشت                                                                                    

در هنگام طراحی نما در رشت، طراح سازه به عوامل و فاکتورهای بسیار زیادی توجه می‌کند. یکی از این فاکتورها این است که از چه نوع متریالی برای نما استفاده کند. از جمله این متریال‌ها می‌توان به شیشه، سنگ و یا کامپوزیت اشاره کرد.

از طرف دیگر در این مواقع، وی باید این نکته را در نظر بگیرد که ورودی ساختمان به چه سبکی خواهد بود و محل قرارگیری درب ورودی و پنجره‌ها چگونه است. یکی دیگر از نکاتی که وی باید در این شرایط به آن توجه داشته باشد در نظر گرفتن سبک طراحی نما است.

طراحی نما شیشه‌ای

یکی از نماهای بسیار مدرن ساختمان، نماهای شیشه‌ای هستند. با استفاده از این نماها، شفافیت سازه بیشتر می‌شود و از طرف دیگر، نمای جذاب‌تری به وجود می‌آید. این نما در حال حاضر در معماری مدرن، طرف‌داران و محبوبیت بسیار زیادی دارد و شیشه از مهم‌ترین عناصر در طراحی این بخش ساختمان به شمار می‌رود. در صورتی‌ که قصد طراحی نمای یک ساختمان تجاری و یا اداری را دارید می‌توانید از نمای شیشه‌ای استفاده کنید.

انجام این کار باعث می‌شود پروژه مورد نظر شما بسیار لوکس و خارق‌العاده باشد. از طرف دیگر در بسیاری از موارد در فضاهای داخلی این سازه‌ها هم از نمای شیشه‌ای استفاده می‌شود. برای نمونه می‌توان نمای شیشه‌ای آسانسور و یا نمای شیشه‌ای تراس را نام برد. استفاده از این نماها باعث می‌شود تا ساکنین یک ساختمان در طول روز، بتوانند از بیشترین مقدار نور استفاده کنند و نور طبیعی را دریافت نمایند.

طراحی نمای شیشه‌ای باعث می‌شود تا آلودگی‌های صوتی کم‌تری به محل مورد نظر شما انتقال پیدا کند. این عامل به این وابسته‌ است که نوع شیشه شما چگونه باشد و چگونه اجرا گردد. طراحی این نما، علاوه‌ بر زیبایی، دارای اصول و قواعدی است که تنها مجموعه‌های خبره و معتبر، این اصول و ضوابط را می‌دانند.

طراحی نما رومی                                                                              

یکی از قدیمی‌ترین سبک‌های معماری و طراحی نما، طراحی نما رومی است. این سبک از جمله سبک‌های بسیار تخصصی معماری به شمار می‌رود. بنابراین نمی‌توانید اجرای این نما را به دست طراحان غیر متخصص بسپارید. طراحی نما رومی، اصول و قواعد بسیار زیادی دارد و نشانه‌هایی وجود دارند که در این سبک، باید حتما از آن‌ها استفاده‌ شده باشد.

از جمله این نشانه‌ها می‌توان به ستون‌های کوچک و بزرگی اشاره کرد که لازم است حتما برجستگی‌های بسیار منظم و شکیلی داشته باشند. پاستون‌ها از دیگر نشانه‌های طراحی نمای رومی به شمار می‌روند. در این سبک طراحی نما در رشت باید از انواع کتیبه‌های سنگی استفاده‌ شود. قرنیزهای سنگی یکی دیگر از نشانه‌های این سبک معماری و طراحی نما محسوب می‌شوند.

هلال‌ها، قاب پنجره و مجسمه‌ها از دیگر عناصر و نشانه‌هایی هستند که لازم است در این سبک طراحی نما از آن‌ها استفاده شود. اجرای طراحی نما رومی به خلاقیت نیز وابسته‌ است. از طرف دیگر طراح و معمار قبل‌ از اقدام به اجرای این پروژه باید نوع کاربری ساختمان را نیز در نظر بگیرد و سپس به اجرای پروژه دست بزند. بنابراین لازم است از میان مجموعه‌های طراحی، مجموعه‌ای را برای این اقدامات در نظر بگیرید که از بهترین و خبره‌ترین مجموعه‌ها باشد.

طراحی نما سنگی

طراحی نما سنگی یکی از قدیمی‌ترین و رایج‌ترین انواع نماهای ساختمان در کشور است. سنگ از جمله متریالی است که از گذشته‌های دور تاکنون در بخش‌های مختلف یک سازه مورد استفاده قرار می‌گرفته‌ است. سنگ ویژگی‌های قابل‌ توجهی دارد. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به استحکام و مقاومت بسیار بالای آن اشاره کرد. همین عامل نیز باعث شده تا در حال حاضر از این متریال برای طراحی نما در رشت استفاده کنند.

استفاده از سنگ باعث می‌شود تا معماران و طراحان بتوانند هر نوع سبکی را در نمای سازه، پیاده‌سازی و اجرا نمایند. از طرف دیگر از متریال سنگ می‌توان به‌ صورت تک متریالی در نمای سازه استفاده کرد و یا یک نمای چند متریالی و یا ترکیبی را به وجود آورد. برای نمونه می‌توان به نماهایی اشاره کرد که از متریال سنگ و آجر به وجود آمده‌اند و زیبایی قابل‌ توجهی هم دارند.

در شرایط حاضر بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند از نمای سنگی برای ساختمان خود استفاده کنند. چراکه نمای ساختمان در معرض عوامل مخرب بسیار زیادی قرار می‌گیرد و باد، باران و دیگر عناصر جوی می‌توانند تأثیرات بسیار زیادی را بر روی متریال به‌ کار رفته در نمای سازه ایجاد کنند. چنین بخشی از ساختمان بیش‌ از سایر بخش‌ها در معرض فرسایش است. بنابراین در صورتی‌ که متریال به‌ کار رفته در نمای ساختمان به‌ اندازه‌ کافی محکم و بادوام نباشد، نمای ساختمان پس‌ از مدتی بسیار کوتاه دچار آسیب می‌شود و یا فرومی‌ریزد.

طراحی نما کامپوزیت

طراحی نما کامپوزیت یکی دیگر از انواع طراحی نما در رشت است که توسط مجموعه هستار انجام می‌شود. این نوع نما یکی از رایج‌ترین نماهای سبک مدرن محسوب می‌شود. طراحی نمای کامپوزیت با استفاده از لایه‌های مختلفی انجام می‌شود. یکی از مهم‌ترین این لایه‌ها، ورق‌های آلومینیوم هستند.

ورق‌های کامپوزیتی دارای طرح‌های مختلفی نیز هستند و کارایی و کیفیت قابل‌ توجهی هم دارند. این محصولات رنگ‌ها و ابعاد متعددی نیز دارند و انعطاف‌پذیری آن‌ها هم، قابل‌ توجه است. تمامی این ویژگی‌ها باعث می‌شود تا طراحی نما کامپوزیت رواج پیدا کند. نماهای کامپوزیتی را می‌توان با دیگر متریال‌ها و مصالح ساختمانی نیز ترکیب کرد و آن‌ها را در کنار متریال‌های دیگر از قبیل چوب، سنگ و… به کار برد.

ورق‌های کامپوزیت که در نمای سازه به کار می‌روند علاوه‌ بر ورق‌های آلومینیومی، از لایه رنگی پلی استر، لایه پلی‌اتیلن، رنگ نانو و… نیز به وجود آمده‌اند. از آنجایی‌ که اجرای این نما، قواعد خاص خود را دارد بنابراین لازم است طراح و معمار آن، بسیار باتجربه و متخصص باشد.

طراحی داخلی

طراحی داخلی سازه، یکی دیگر از خدمات مجموعه هستار است. طراحی داخلی، همان‌طور که از نامش نیز مشخص‌ شده است، به طراحی فضای داخلی ارتباط دارد. اما می‌تواند بخش‌های مختلف یک سازه را نیز دربر گیرد. در حالت کلی می‌توان گفت هدف اصلی از طراحی داخلی این است که بتوانید یک فضا را بهینه‌سازی کنید و از طرف دیگر زیبایی آن را نیز حفظ نمایید.

از طریق طراحی داخلی سازه می‌توانید بخش‌های داخلی یک ساختمان را طراحی نمایید و به جنبه‌های بصری، هنری و کارکرد این سازه نیز توجه داشته باشید. در حقیقت می‌توان گفت یک طراح داخلی سعی می‌کند با استفاده از علمی که در زمینه طراحی به دست آورده‌ است و در نظر گرفتن میزان خلاقیت خود، عملکرد و کاربری یک فضا را بهبود بخشد.

در صورتی‌ که از خدمات مجموعه متخصص هستار در رشت برای طراحی داخلی ساختمان مورد نظر خود کمک بگیرید می‌توانید فضایی بسیار زیبا و راحت را به دست آورید. چراکه متخصصین این مجموعه با اصول و قواعد این کار به اندازه‌ کافی آشنایی دارند. این دسته از افراد می‌توانند فرآیند طراحی کامل نمای داخلی فضای مورد نظر شما را با در نظر گرفتن موارد دیگر، از قبیل طراحی کف، پنجره‌ها، درها و دیوارها، نور پردازی و… انجام دهند.

طراحی نما مدرن

در هنگام طراحی نمای مدرن ساختمان، لازم است طراحان به ویژگی‌های اصلی این سبک طراحی توجه داشته باشند. همان‌طور که می‌دانید در طراحی نما به سبک مدرن، سادگی و عملکردی بودن آن اهمیت ویژه‌ای دارد. از طرف دیگر طراحان نماهای مدرن می‌توانند از مصالح بسیار متنوعی استفاده کنند. برای نمونه می‌توانند مصالح سنتی را به کار گیرند و یا از مصالح مدرن و جدید استفاده کنند و یا ترکیبی از این مصالح را به کار ببرند.

از جمله مصالح مورد استفاده در نمای مدرن می‌توان به مصالحی از قبیل آجر اشاره کرد. چراکه آجر مانند یک عایق حرارتی عمل می‌کند. از طرف دیگر به کار بردن این متریال در فضای بیرونی ساختمان‌ها اقدامی بسیار مناسب است. چراکه این محصول، ثبات رنگ قابل‌ توجهی دارد. از دیگر مصالح مورد نیاز برای طراحی نمای مدرن می‌توان به متریال سنگ اشاره کرد.

شیشه از دیگر مصالح مورد استفاده برای طراحی نماهای مدرن است. در بسیاری از مواقع برای طراحی نمای ساختمان به سبک مدرن از مصالح بتن و سیمان استفاده می‌کنند. چرا که این مصالح دارای استحکام و دوام هستند و از طرف دیگر به‌ راحتی در دسترس شما قرار می‌گیرند.

طراحی نما مدرن در حال حاضر یکی از پرطرف‌دارترین سبک‌های طراحی نما در رشت است. طراحی این نوع از نماها یک اقدام سهل و در عین‌ حال دشوار محسوب می‌شود و به‌ مهارت زیادی نیازمند است. در این سبک معماری و طراحی باید از زوایا و خطوط افقی و عمودی به شیوه خاصی استفاده شود. از طرف دیگر نیاز به رعایت اصول و قواعدی دارد. در صورتی‌ که گروه و مجموعه هستار را برای طراحی نما در رشت انتخاب کنید به دستیابی به نتیجه مطلوب و مورد نظر خود، اطمینان کافی خواهید داشت.

منبع: https://www.hastargroup.com/