به گزارش اکونا پرس،

به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حامد فروزان در این نشست با اشاره به سابقه طولانی روابط سیاسی و بین المللی دو کشور گفت:  یک پیش نویس تفاهم نامه همکاری با موضوع اشتغال و فنی و حرفه ای نهایی شده است و دیگر تفاهم نامه با محوریت تامین اجتماعی در حال آماده شدن است که امیدواریم به زودی و همزمان با سفر رئیس جمهور صربستان به ایران امضاء شود.

فروزان تاکید کرد: انتظار داریم حمایت های بین المللی صربستان در مجامع و سازمان های بین المللی ادامه یابد.

وی افزود: برای اعزام نیروی کار  آموزش دیده به کشور صربستان آمادگی کامل داریم.
مدیرکل امور بین الملل وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر ظرفیت  شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی، از سفیر صربستان برای بازدید حضوری و میدانی هلدینگ های زیر مجموعه شرکت شستا دعوت کرد.
وی تصریح کرد: هدف از برگزاری این نشست، تسهیل روابط میان مجموعه های اقتصادی، تجاری ایران و صربستان است.
« وحید زارع فکری »،مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی نیز در این نشست با اشاره به ظرفیت های شستا آن را بزرگترین مجموعه اقتصادی کشور دانست و تشریح کرد: شستا در بورس تهران،ثبت شده و 12 درصد بازار سرمایه را تشکیل می دهد که دارای هشت هلدینگ سرمایه گذاری تولیدی، صنعتی و اقتصادی است. 
«دراگان تودروویچ»، سفیر جمهوری صربستان نیز گفت: هدف ما از این نشست مشترک، ارزیابی شرایط موجود برای گسترش همکاری تجاری در حوزه‌های مختلف از قبیل کشاورزی و گردشگری است.
تودروویچ با تاکید بر تلاش فراوان برای تسهیل صدور روادید بین دو کشور افزود : مهم ترین موانع گسترش روابط تجاری، مشکلات نقل و انتقالات مالی و بانکی است که امیدواریم با احیای توافق در مذاکرت وین این مسیر تسهیل و تسریع شود.
وی تاکید کرد : امیدواریم در آینده نزدیک، شاهد افزایش تبادلات تجاری و اقتصادی دو کشور باشیم.