به گزارش اکونا پرس،

به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «حامد فروزان» در دیدار با «ابراهیم المعینی» سفیر عمان در ایران به روابط تاریخی، فرهنگی و دوستانه دو کشور اشاره کرد.
وی بیان کرد: با توجه به تأکید مقام معظم رهبری و حجت‌الاسلام رئیسی، مبنی بر افزایش تعاملات تجاری و همکاری‌های دوجانبه، ظرفیت‌ها و توانمندی‌های وزارت مردم را تشریح کرد.
وی به سفر وزیر کار وقت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سال ۱۳۹۲ به عمان و امضای دو تفاهم‌ نامه در حوزه‌های آموزش‌های فنی‌و‌حرفه‌ای و کار و اشتغال با وزارت نیروی کار وزارت عمان اشاره کرد.
مدیرکل امور بین الملل وزارت مردم افزود: ۲ برنامه اقدام مشترک همکاری بر اساس یادداشت تفاهم نامه‌های منعقده به همراه تاریخ‌های پیشنهادی جهت برگزاری اولین نشست کارگروه‌های همکاری ارسال شده و درخواست داریم با هماهنگی مسئولین مرتبط عمان، زمان نشست مشخص شود.
فروزان به ایجاد بندر کشتیرانی مختص سازمان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: به زودی دعوت‌ نامه رسمی همراه با تاریخ پیشنهادی بابت حضور وزیر کار عمان در ایران ارسال و این موضوع در دستور کار وزارت مردم قرار دارد.
ابراهیم المعینی سفیر عمان در ایران در این نشست تصریح کرد: معتقدیم همکاری‌های ۲ جانبه میان کشورها باید افزایش پیدا کند و آمادگی تأسیس کارخانه‌های ایرانی در حوزه‌های دارویی در کشور عمان را داریم.
سفیر عمان تأکید کرد: فعالیت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مرتبط با چند وزارتخانه در عمان می‌شود و ما امیدواریم در موضوعات متناظر تفاهم‌‌‌ نامه‌هایی بین وزارتخانه‌ها امضا شود.