یوسف نوری در حاشیه مراسم « سپاس معلم »گفت: آزمون استخدامی  شانزدهم اردیبهشت ماه برگزار می شود و این معلمان از اول مهر وارد چرخه آموزش خواهند شد.

وی گفت: 20 هزار دانشجو معلم دانشگاه فرهنگیان که در دوران کارورزی هستند نیز در ماه مهر امسال وارد کلاس های درس می شوند.

نوری افزود: احکام معلم مشمول استخدام فرستاده شده و از این معلمان از مهر امسال ورود به کلاس درس استفاده خواهد شد.

وی گفت: با مشکل کمبود معلم روبه رو هستیم و این مشکل را با روش های مختلف برطرف خواهیم کرد.

وزیر آموزش و پرورش به رتبه بندی معلمان نیز اشاره کرد و افزود: سازمان امور اداری و استخدامی و سازمان برنامه و بودجه در حال بررسی آئین نامه جدید رتبه بندی معلمان هستند و این آئین نامه در جلسه این هفته دولت بررسی خواهد شد.

وی به راه اندازی پایگاه های تابستانی از اول تیر خبر داد و گفت: فعالیت های پرورشی و تربیت بدنی و کلاس ترمیم نمره جاماندگان از آموزش راه اندازی خواهد شد.

وی تاکید کرد:‌ ترمیم آموزش دانش آموزان به دو صورت حضوری و مجازی در شبکه شاد خواهد بود.

وی به شهریه مدارس غیر دولتی نیز اشاره کرد و گفت: شهریه این مدارس اعم از شهریه ثابت و فوق برنامه به زودی به مدارس ابلاغ شده است و مدارس موظف اند بر طبق آن شهریه دانش آموزان را اخذ کنند.

وی به خبر بکارگیری معلمان به عنوان سرایدار که توسط رسانه اعلام شده تاکید و گفت: قرار است طبق موافقت رئیس جمهور تعددی سرایدار استخدام و در مدارس به کار گیری شوند.

وی به بیمه تکمیلی فرهنگیان اشاره دارد کرد بیمه جدید تکمیلی فرهنگیان به زودی عملیاتی خواهد شد و این بیمه از بیمه قبل به مراتب بهتر خواهد بود .

وزیر آموزش و پرورش صبح امروز و در آستانه فرارسیدن هفته معلم با حضور در دبستان شهید داود رسولی در منطقه 17 تهران در مراسم آیین سپاس معلم از این معلمان قدردانی کرد .