به گزارش اکونا پرس،

به نقل از وبدا، دکتر صابر جباری با اشاره به این که بیش از 3 میلیون و 200 زوج نابارور در کشور داریم، از بالا بودن آمار ناباروری در کشور ابراز تأسف کرد و گفت: بسیاری از افراد مبتلا به ناباروری نیازی به اقدامات گران‌قیمت برای درمان ندارند و با اقدامات درمانی ساده مشکل ناباروری آن‌ها درمان می‌شود.

وی افزود: یکی از محورهایی که در جوانی جمعیت نقش اساسی دارد محور سلامت است و در این محور سبک زندگی نقش ویژه و مهمی دارد.

رئیس اداره جوانی جمعیت وزارت بهداشت تصریح کرد: تدابیر طب‌ایرانی در حفظ و ارتقاء سلامت نقش بسیار مهمی دارد و اگر از این ظرفیت به خوبی استفاده کنیم، در بحث پیشگیری، شناسایی و درمان بیماری‌ها بخصوص ناباروری بسیار مؤثر است.

وی ادامه داد: تحقیقات متعدد ثابت کرده است که طب ایرانی می‌تواند میزان موفقیت درمان‌های ناباروری را افزایش دهد بنابراین ما می‌توانیم در مسیر درمان ناباروری در کنار طب مدرن از روش‌های طب‌ایرانی نیز بهره ببریم.

دکتر جباری در پایان اظهار داشت: استفاده از ظرفیت های طب ایرانی در درمان ناباروری در قانون هم دیده شده  به ویژه در مراکز درمان ناباروری در سطح 2، کل دانشگاه‌ها ملزم شده‌اند تا در کنار متخصصین طب رایج از  متخصصین طب‌ایرانی هم در درمان استفاده کنند تا ان شاالله به زودی شاهد کاهش آمار ناباروری در کشور باشیم.