به گزارش اکونا پرس،

به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی،«مهدی عیسی‌زاده» افزود: به نظر می‌رسد که باید یک بازنگری اساسی در تعاونی‌ها در بخش‌های مختلف قبل از نگارش برنامه هفتم توسعه برای حل مشکلات و شناسایی نقاط ضعف انجام شود.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از عزم جدی این کمیسیون برای حل مشکلات بخش تعاون کشور خبر داد.

مرکز پژوهش‌های مجلس به بخش تعاون اعتقاد جدی دارد

 «بابک نگاهداری» رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی نیز در آئین گرامیداشت روز جهانی تعاون گفت: بخش تعاون در کشور ما یکی از ارکان سه‌گانه اقتصاد به شمار می‌رود. ایران از معدود کشورهایی است که در قانون اساسی آن به تعاون اشاره شده است.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی گفت: بازگرداندن بخش تعاونی به برنامه‌های توسعه‌ای کشور یک  پنجره از فرصت‌های جدیدی است که اتاق تعاون می‌تواند از آن استفاده کند تا نقش تعاون دربرنامه هفتم توسعه گسترده شود.

وی افزود: در چرخه توسعه صنعتی مبتنی بر تحولات دانش‌بنیان مورد تأکید مقام معظم رهبری، رابطه بخش تعاون با اقتصاد و فن‌آوری دانش‌بنیان در کشور حائز اهمیت است.

نگاهداری خاطرنشان کرد: در این مسیر مرکز پژوهش‌های مجلس، با اعتقاد جدی به تعاون، به عنوان یکی از اصلی‌ترین نمادهای حکمرانی مردمی که مورد تأیید مجلس نیز هست، در احیای تعاون و بازگرداندن نقش آن به برنامه‌ریزی‌های توسعه‌ای و راهبردی کشور با تمام توان در کنار بخش تعاون خواهد بود.