به گزارش اکونا پرس،

به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «محسن پیرهادی» در حاشیه بازدید از نمایشگاه «رسم تعاون»‌ اظهار کرد: نمایشگاه رسم تعاون بسیار خوب و امیدبخش است و در واقع روحیه نشاط و امید به آینده را در بین تعاونی‌ها زنده کرد.

وی با اشاره به اینکه در جریان نمایشگاه اقدامات مقدماتی در راستای اشاعه تعاون صورت گرفته که در این ارتباط در آینده تحول مناسبی را حوزه تعاون در کشور تجربه خواهیم کرد.

پیرهادی در ادامه عنوان کرد: بخشی از اقدامات حوزه تعاون به فعالیت‌های مجلس شورای اسلامی در بُعد قانون‌گذاری و نظارت مربوط می‌شود و در جاهایی که ضعف در قانون وجود داشته باشد، تقویت بخش تعاون را دنبال می‌کنیم.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در ادامه اضافه کرد: با توجه

تأکیدات دین مبین اسلام، اسناد بالادستی و توصیه‌هایی که مقام معظم رهبری در حوزه تعاون داشتند، تقویت تعاون دیده شده است.

وی بیان داشت: اما آن چیزی که در عمل در بخش تعاون تا به امروز اجرایی‌شده با ظرفیت‌ها متفاوت است.

پیرهادی ادامه داد:‌ در این نمایشگاه نسبت به هوشمندسازی و کار در بسترهای IT اتفاقات مثبت و برنامه‌ریزی مناسبی را شاهد هستیم.

وی افزود‌: در حوزه تخصصی‌شدن و حضور افراد متخصص در حوزه تعاونی‌ها و همچنین در بخش آموزش‌های حوزه تعاون نیز زمینه‌های مناسبی ایجاد شده است.

 مدیرمسئول روزنامه رسالت بیان داشت: رسانه‌ها نیز باید اقدامات صورت‌گرفته در حوزه تعاون به ویژه این نمایشگاه را مورد پوشش خبری گسترده قرار داده و مردم را از این فعالیت‌ها آگاه کنند.

وی گفت‌: در حوزه سیستم‌های مالی نیز بانک توسعه تعاون به خوبی تقویت فعالیت‌های این بخش را انجام می‌دهند.

به گفته پیرهادی، در حوزه تعاون در یک سال اخیر اقدامات تازه‌ای شکل‌گرفته که شکل عمومی تعاون را نمایان کرده و در سنوات گذشته شاهد نبوده‌ایم و نیازمند اطلاع‌رسانی است.

 وی ادامه داد: میزان نقدینگی پراکنده‌ای که در کشور وجود داشته و وضعیت باثباتی را نیافته است، در حوزه تعاون به عنوان بهترین شرایط امکان حضور در بخش تعاون را خواهد داشت.

نماینده تهران در مجلس بیان کرد: امیدواریم با اقدامات گسترده‌ای که در بخش‌های مرتبط با تعاون صورت گرفته، نقدینگی مذکور به سمت بخش تعاون سوق پیدا کرده و مردم از منافع آن استفاده کنند.

وی با بیان اینکه مردم در جایی سرمایه‌گذاری می‌کنند که سود لازم را برای آنها داشته باشد، بیان داشت: اگر شاهد حضور این سرمایه‌ها در بخش تعاون باشیم، این حوزه بخش قابل توجهی از اقتصاد کشور را در بر می‌گیرد و حرکت رضایت‌بخش را به دنبال خواهد داشت.