به گزارش اکونا پرس،

سردار شرفی در بازدید از پایانه مرزی مهران گفت: از ابتدای شهریور تاکنون یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر بصورت زمینی و هوایی به عتبات عالیات مشرف شده اند و تاکنون ۱۶۰ زائر به کشور برگشته‌اند.

وی گفت:۶۰ درصد ترددها در مرزهای زمینی، از مهران صورت گرفته ، مرزهای شلمچه و سپس چذابه نیز مرزهای بعدی پرتردد برای زائران بوده است.

سردار شرفی ادامه داد:کامیون ها و تریلی های حامل مواد غذایی از شب گذشته ممنوعیت تردد به مرز مهران دارند و موکب دارانی که قصد خدمت در کربلا دارند، باید از مرز سومار و خسروی تردد کنند.

سردار شرفی افزود:۸۰ درصد ظرفیت پارکینگ های شخصی تکمیل شده و امکان ورود خودروهای شخصی به داخل شهر مهران داده نمی‌شود. خودروهای شخصی به پارکینگ اربعین با ظرفیت ۷۰ هزار خودرویی در ورودی شهر منتقل می شوند که تاکنون ۳۰ درصد ظرفیت آن تکمیل شده است.

وی در مورد صدور گذرنامه ویژه اربعین تاکید کرد: صدور گذرنامه به شرایط پایدار رسیده و ۲۴ ساعته صادر می شود. به هیچ وجه گذرنامه ویژه اربعین در مرزها صادر نمی‌شود.

سردار شرفی با بیان اینکه تاکنون ۵۰ هزار دفترچه اقامتی معتبر برای اتباع افغانستانی‌ صادر شده است  گفت: اتباع خارجی غیر مقیم فقط از طریق مرزهای هوایی می توانند به عتبات عالیات مشرف شوند. مشکل تردد اتباع خارجی مقیم کشورمان در مرز شلمچه هنوز برطرف نشده همچنین  در حال رایزنی برای حل مشکل آن ها هستیم.   

وی یادآور شد:گذرنامه، گذرنامه ویژه اربعین و گذرنامه تمدیدی با ۶ ماه تاریخ اعتبار، تنها مدارک معتبر برای خروج از کشور و مورد پذیرش طرف عراقی هستند.