به گزارش اکونا پرس،

بنا بر پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح امروز  با توجه به حاکمیت جو پایدار و انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته همراه با افزایش ترافیک صبحگاهی کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

نوزیدن باد مؤثر در طول روز از پراکندگی آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد. تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت چهارشنبه همراه با افزایش ترافیک شامگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق خواهد شد.

با توجه به عدم وزش باد مؤثر تا صبح فردا  همزمان با افزایش تردد خودرو‌ها افزایش غلظت آلاینده‌ها و تداوم برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

استمرار شرایط پایدار جو در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها را محدود خواهد کرد. با افزایش تدریجی تندی باد و رشد ناپایداری جوی تا ساعات پایانی پنجشنبه تا حدودی از میزان غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد و بهبود نسبی کیفیت هوا در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا هم اکنون شاخص آلاینده «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» روی عدد ۱۴۰ یعنی شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد همچنین آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۳۹ بود و کیفیت هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت.

 شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران،  اعلام کرد مبتلایان به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان جزو گروه‌های حساس  فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.