به گزارش اکونا پرس،

صادق محمودی درباره اقدامات امدادگران سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر در حوادث جوی اخیر گفت: گزارش‌های دریافتی از حوادث جوی شامل کولاک و آبگرفتگی حاکی از این است که از ۱۸ دی ماه تا صبح امروز مجموعا ۳۱ استان متاثر از بارش برف و باران و کاهش دما بودند که در این میان در ۲۴ استان شامل آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، بوشهر، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خوزستان، زنجان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، کردستان، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، گیلان، لرستان، مرکزی، هرمزگان و یزد عملیات امدادی انجام شد.

وی با بیان اینکه در ۱۳۲ شهرستان خدمات امدادی ارائه شد، گفت: در مجموع در ٢٦٣منطقه شامل ١٢٠محور، ٢٣ شهر، ١٠٠روستا و ٢٠منطقه عشایرنشین ماموریت‌های امدادونجات انجام شد.

سرپرست سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه به ۱۴ هزار و ۶۹۵ نفر در این مدت امدادرسانی شده است، گفت: دو هزار و ۴۳۳ نفر اسکان اضطراری داده شده و ۳۱ نفر نیز به مناطق امن منتقل شدند. ۳۷ نفر نیز با توجه به اینکه دچار آسیب‌دیدگی شده بودند به مراکز درمانی انتقال داده شدند.

محمودی ادامه داد: متاسفانه در این مدت سه نفر نیز جان خود را در حوادث جوی از دست دادند، جانباختگان شامل دو زن بود که در سیل فسا جان خود را از دست دادند و یک آقا نیز درپی ریزش آوار در منوجان جان خود را از دست داد.

وی با اشاره به رهاسازی خودروها از برف نیز گفت: از هجدهم دی ماه تا صبح امروز مجموعا ٧٨٣دستگاه خودروی سواری با کمک امدادگران جمعیت هلال احمر از میان برف رهاسازی شده است. همچنین در ۵۹ واحد مسکونی هم عملیات تخلیه آب انجام شده است.

به گفته سرپرست سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر مجموعا ۴۵۲ تیم امدادی متشکل از ۱۵۹۹ امدادگر در حوادث جوی این مدت در ماموریت‌ها حضور داشته و علاوه بر امدادرسانی اقدام به توزیع اقلامی مانند، چادر، پتو، موکت، نایلون، بسته غذایی و ... درمیان حادثه‌دیدگان کرده‌اند.

محمودی با بیان اینکه آماده‌باش امدادگران برای مواجهه با حوادث جوی همچنان ادامه خواهد داشت، گفت: امدادگران جمعیت هلال احمر از آمادگی لازم برای مواجهه با حوادث جوی برخوردارند، لازم است مردم نیز به توصیه‌ها توجه کرده و از صعود به ارتفاعات در هنگام بارش برف و نیز ترددهای غیرضروری به خصوص رانندگی در جاده‌های برفگیر پرهیز کنند./ایسنا