به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط‌عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان، «مجتبی معین‌وزیری» در خصوص اجرای طرح کالابرگ الکترونیک بر بستر شبکه ملی اعتبار (شما) در هرمزگان، اظهارکرد: این طرح خوشبختانه با استقبال مناسب مردم رو به رو شده و نسبت به آن واکنش منفی مشاهده نکردیم.
 
وی با بیان این که مهم‌ترین قسمت این طرح بخش اطلاع‌رسانی است، اظهار کرد: خبرنگاران به عنوان چشمان بیدار جامعه باید به خوبی اهداف این طرح را به جامعه منتقل کنند و به همین دلیل آگاه‌سازی اصحاب رسانه از این طرح اهمیت ویژه‌ای دارد.
 
معین‌وزیری با اشاره به اینکه چون هرمزگان استانی مهم و مدیریت آن در کشور پیشتاز است، به عنوان استان پایلوت طرح کالابرگ انتخاب شد، خاطرنشان کرد: این پروژه طرح جدیدی نیست بلکه قانون مصوب مجلس است که قیمت ۱۰ قلم کالای اساسی باید به قیمت قبل از شهریور ۱۴۰۰ به مردم ارائه شود و دولت متعهد شد این امر صورت بگیرد.
 
وی با بیان اینکه استفاده در این طرح اجباری نیست بلکه فرد می‌تواند یا کالا بخرد یا از حساب برداشت کند، عنوان‌ کرد: کالابرگ الکترونیکی با کوپن تفاوت اساسی دارد و قابل مقایسه نیست.
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان ادامه داد: قرارگاه در سطح ملی و در سطح وزارتخانه تشکیل شده و جلسات متعددی برگزار و موضوعات مختلف بررسی و تصمیم لازم گرفته می‌شود.
 
وی اضافه کرد: اکنون در حساب یارانه‌بگیران هرمزگان یک یارانه نقدی و یارانه اعتباری واریز شده است که اگر از یارانه اعتباری استفاده نشود تا بیستم ماه، به عنوان یارانه نقدی تبدیل می‌شود.
 
معین‌وزیری با اشاره به اینکه مجری طرح شرکت خدمات فناوری رفاه ایرانیان «فارا» است و برای اجرای آن زحمات زیادی کشیده شده است، تصریح کرد: این طرح بر روی شبکه ملی اعتبار راه‌اندازی شده و این شبکه دستاورد بزرگی است.
 
وی با بیان اینکه هرمزگانی‌ها هر کالایی که جزو این ۱۰ قلم اعلامی باشد را می‌توانند به قیمت قبل از شهریور ۱۴۰۰ خریداری کنند، افزود: قریب به یک‌هزار فروشگاه از چهار صنف مرتبط در استان هرمزگان برای اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی ثبت شده‌اند.
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان در پایان تصریح کرد: برای استعلام میزان اعتبار، مشاهده کالاهای مصوب و قیمت‌ها، لازم است که برنامه کاربردی شما(شبکه ملی اعتبار) با استفاده از برنامه‌های اندرویدی بازار و مایکت ذخیره و نصب شود و یا به درگاه اینترنتی shoma.sfara.ir مراجعه شود.