به گزارش اکونا پرس،

صادق ضیاییان در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت آب و هوایی کشور، گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، امروز، پنجشنبه ۱۸ اسفند ماه در نیمه غربی کشور، دامنه‌های جنوبی البرز و سواحل غربی دریای خزر، ابرناکی، بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید، در ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش برف و در نیمه شمالی فارس و بوشهر، ابرناکی رگبار پراکنده و وزش باد شدید موقتی و خیزش گرد و خاک پیش بینی می شود.

وی افزود: جمعه ۱۹ اسفند ماه به تدریج ابرناکی و بارش در شمال غرب و غرب کاهش می یابد و بارش در مرکز، شمال شرق و سواحل دریای خزر تداوم خواهد داشت. شنبه ۲۰ اسفند ماه فعالیت سامانه بارشی در شرق و شمال شرق کشور ادامه می یابد و در بخش هایی از مرکز و شرق کشور نیز به صورت پراکنده رخ خواهد داد.

ضیاییان ادامه داد: طی روزهای یکشنبه و دوشنبه (۲۱ و ۲۲ اسفند ماه) آسمان در غالب مناطق کشور صاف خواهد بود. با این حال در اواخر وقت روز دوشنبه در شمال غرب کشور بارش پراکنده رخ خواهد داد.

وی گفت: طی دو روز آینده نیز خلیج فارس مواج است.  

وی درباره وضعیت آب و هوایی تهران نیز گفت: امروز پنج شنبه ۱۸ اسفند ماه هوای تهران ابری همراه با مه رقیق در برخی ساعات همراه با رگبار، رعد و برق و وزش باد است. همچنین بیشینه و کمینه دمای هوا ۱۲ و ۱۷ درجه سانتی گراد خواهد بود. فردا جمعه ۱۹ اسفند ماه نیز هوای پایتخت با همین شرایط پیش بینی می شود و بیشینه و کمینه دمای هوا نیز ۱۶ و ۱۰ درجه سانتی گراد خواهد بود.