به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران، «سیدصولت مرتضوی» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به همراه استاندار مازندران و مدیران دستگاه‌های اجرایی از ظرفیت‌های مختلف بندر امیرآباد بازدید کردند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواستار افزایش بهره‌مندی از پتانسیل بندری و اسکله‌های تخلیه و انبارهای ذخیره‌سازی کالا در این مجموعه اقتصادی و تجاری شد.

بندر امیرآباد با حدود یک‌هزار و ۳۰۰ هکتار وسعت و همچنین ۲۲۰ هکتار پس‌کرانه با دارا‌ بودن اراضی پشتیبانی وسیع، زیرساخت حمل‌ونقل مدرن چندوجهی، اسکله رو _ رو ریلی و کامیون جهت ترانزیت و حمل یکسره کالا و همچنین دسترسی آسان به بازار مصرف کشورهای سی آی اس(CIS) با جمعیت بالغ بر ۳۰۰ میلیون به تنهایی بر تمامی پنج بندر حاشیه دریای خزر تنه می‌زند و ظرفیت فوق‌العاده‌ای در توسعه اقتصادی و پرش تجاری کشور دارد.

بندر امیرآباد در کنار آن‌که یک ظرفیت صادراتی و تجاری در منطقه به شمار می‌رود با دارا بودن کارخانجات متعددی همچون گچ، فولاد، کاغذ و سیلوهای متعدد از بنادر نسل سوم کشور است و عمده ۷/۵ میلیون تُن کالای صادراتی کشورهای مختلف جهان از بنادر آستاراخان، آکتائو، اولیا، باکو، گوسان و ماخاچ وارد بندر امیرآباد می‌شود.

اتصال به شبکه ریلی کشور، بهره‌مندی از ۱۵ پست اسکله با ظرفیت ۷/۵ میلیون تن و بهره‌مندی از ظرفیت اتصال کریدور ترانزیت بین‌المللی شمال به جنوب(INSTC) از دیگر ویژگی‌های شاخص بندر امیرآباد است.

سیدصولت مرتضوی با هدف شرکت در جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان مازندران و همچنین آغاز عملیات ساخت دو فروند کشتی چندمنظوره ۳ هزار و ۵۰۰ تنی شرکت صنعتی دریایی ایران(صدرا) به مازندران سفر کرده است.

حضور در مزار شهدای گمنام و تجدید میثاق با آرمان‌های شهدای سرافراز استان مازندران، دیدار با استاندار، بازدید از شرکت‌های تعاونی پرورش ماهیان خاویاری قره‌برون، پایانه صادراتی محصولات کشاورزی روماک‌گستر‌ پارس در جویبار و بازدید از شرکت آنتی‌بیوتیک‌سازی ایران در ساری از دیگر برنامه‌های سفر دو روزه وزیر تعاون به مازندران است.