به گزارش اکونا پرس،

پرسپولیس سال‌هاست بعد از زدن گل اول، برنده همیشگی مسابقات بوده و کمتر تیمی می‌تواند پس از گل خوردن از آن‌ها، با نتیجه‌ای غیر از شکست زمین را ترک کند. با این حال آن‌ها به همان اندازه که بعد از زدن گل اول خوب بودند، پس از خوردن گل اول در مسابقات‌شان ضعیف ظاهر می‌شدند. در سه فصل گذشته، پرسپولیسی‌ها فقط یک بار بعد از خوردن گل اول پیروز شدند و در تمام این سال‌ها، جزو ضعیف‌ترین تیم‌های لیگ در این زمینه بوده‌اند.

این فصل با وجود محرومیت و مشکلات زیاد، پرسپولیسی‌ها این نقطه ضعف را هم برطرف کرده‌اند. پرسپولیس نیم فصل اول، مثل گذشته 6 بازی از 7 بازی که گل اول را زده پیروز شده و در این زمینه آمار فوق العاده‌ای دارد. با این تفاوت که مشکل گذشته آن‌ها هم به نقطه قوت‌شان تبدیل شده است. آن‌ها این فصل در سه بازی، گل اول را خوردند که یک برد و دو مساوی، حاصل این مسابقات بود. بازی با صنعت نفت و سپاهان، پرسپولیس بعد از خوردن گل اول بازی را مساوی کرد و مقابل پیکان، از شکست یک پیروزی بدست آورد.

این آمار، در لیگ قهرمانان هم تکرار شده است. پرسپولیس در تهران، بازی باخته با الدحیل را برد و صعود کرد و مقابل السد، توانست با زدن گل تساوی مجوز حضور در فینال لیگ قهرمانان را بدست آورد. هر چند در سطح آسیا، پرسپولیس در کنار این دو بازگشت مهم، دو شکست هم مقابل الدحیل و کاشیما دارد.

حتی این آماردربازی دوستانه نیزاهمیت داشت ،پرسپولیس در دیداری تدارکاتی برابر تیم یوپن بلژیک گل اول رادریافت کردولی درپایان دوبریک به پیروزی رسید

در بین تیم‌های لیگ، فقط پرسپولیس و سپاهان بعد از خوردن گل اول هیچ شکستی نداشته‌اند. آماری که آن‌ها را در جدول لیگ هم شکست ناپذیر نگه داشته و هر دو، جزو شانس‌های اصلی قهرمانی نیم فصل محسوب می‌شوند. پرسپولیس در روزهای سخت، به جای عقب‌گرد توانسته معدود نقاط ضعف باقی مانده را هم برطرف کند.