به گزارش اکونا پرس،تیم خوب و پر ستاره استقلال در تعطیلات نیم فصل هر چند دیر اما توانست به خوبی خود را تقویت کند تا برای شروع دوباره لیگ و مسابقات آسیایی کاملا تجهیز و آماده باشد. شفر با اضافه شدن 6 بازیکن جدید به استقلال، تیمی به مراتب پر مهره تر از قبل را حالا در اختیار دارد که با خیالی آسوده و بی توجه به تقویم فشرده لیگ می تواند با دیگر تیم های رقابت کند.

هر چند استقلال تقریبا ترکیب اصلی ندارد اما یازده نفر اول ترکیب شفر به شرح زیر است: مهدی رحمتی، وریا غفوری، محمد دانشگر، روزبه چشمی، امید نورافکن، علی کریمی، فرشید باقری، داریوش شجاعیان، فرشید اسماعیلی، طارق همام و مرتضی تبریزی.

استقلال با ترکیب 4-3-3 خود تقریبا برای همه پست ها دو بازیکن مدعی در اختیار دارد که می تواند کار شفر را برای تغییرات در ترکیب راحت کند.

استقلال در فهرست ذخیره های خود نام های زیادی دارد که فاصله زیادی با ترکیب اصلی ندارند. بازیکنانی که می توانند خیلی سریع خود را به فهرست بازیکنان اصلی برسانند و تبدیل به مهره ای فیکس در تیم شفر شوند. به استثنا حسین حسینی البته که همواره گزینه جدی حضور درون دروازه است، منتظری، ایسما و منشا گزینه های نزدیک به ترکیب استقلال هستند که می توانند خیلی سریع به ترکیب اصلی برسند. با اضافه شدن پاتوسی البته باید این اسم را نیز به فهرست بازیکنان نزدیک به ترکیب اصلی و یا حتی ترکیب اصلی اضافه کرد.

اللهیار صیادمنش و رضا آذری احتمالا کار سختی برای نیمکت نشینی با توجه به سن و سال خود ندارند اما تعداد نیمکت نشینان استقلال، محدود خواهد بود و شفر کار سختی برای انتخاب 3 مهره دیگر نیمکت دارد. نام هایی مانند آرمین سهرابیان، خسرو حیدری، فرشاد محمدی مهر، میثم تیموری و میلاد زکی پور در خط دفاعی، محسن کریمی، مهدی قائدی و روح الله باقری نیز برای رسیدن به نیمکت استقلال رقابت خواهند کرد و از میان این تعداد لیست، تنها 3 نفر می توانند در کنار منتظری، ایسما، منشا و حسینی روی نیمکت باشند. اتفاقی که می تواند همواره باعث سکو نشینی چندین نام بزرگ در استقلال شود.

سرمربی استقلال در نشست خبری بعد از دیدار به پیکان از سکو نشینان تشکر کرد و به آنها گفت که برای حضور در ترکیب آماده باشند. استقلال اسفند و فروردین سخت و پرفشاری پیش رو دارد و حتی دورترین بازیکنان به ترکیب نیز می توانند حداقل دو یا سه بازی در ترکیب اصلی قرار بگیرند تا مصدومیت گریبان گیر استقلال نشود. شفر روی این تعداد بازی برای حل کردن ترافیک در خطوط مختلف زمین حساب کرده و این موضوعی است که می تواند حاشیه را از استقلال دور نگه دارد.

به مجموعه بازیکنان اصلی و ذخیره یک تیم اصطلاحا Squad گفته می شود.(این کلمه ریشه نظامی دارد)