به گزارش اکونا پرس،

شهروز برزگر کلشانی در نشست علنی امروز (یک شنبه، 23 تیرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور  ضمن تبریک ولادت امام رضا ( ع ) و تسلیت ضایعه درگذشت مرحوم صفاری نطنزی به نمایندگان، گفت: کارهای خوبی در خصوص ایجاد دروازه رسمی ایران به ترکیه از مرز سلماس کوزه‌رش انجام شده و دستگاه‌های مربوطه جهت ایجاد امن‌ترین، زیباترین و کوتاه‌ترین مسیر ارتباطی ایران و ترکیه از مرز سلماس کوزه‌رش سرعت زیادی داشته باشند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه شهرستان سلماس درگذشته دارای بازارچه مرزی با ترکیه بود و وزارت صمت موافقت خود را مبنی بر بازگشایی بازارچه مرزی کوزه رش اعلام کرده خواستار تسریع در بازگشایی این بازارچه مرزی شد.

وی ادامه داد: تکمیل پایاب‌های سد دریک و ساخت سددیرعلی در دستور کار قرار گیرد؛ قابل توجه ستاد احیای دریاچه ارومیه سیلاب دیرعلی هر چند از گاهی با باران های فصلی به مزارع و منازل کشاورزان و روستاییان خسارت وارد می‌کند و آب ناشی از این سیل هیچ وقت به دریاچه ارومیه نمی رسد.

نماینده مردم سلماس در مجلس دهم، یادآور شد: از وزارت نفت و سازمان برنامه و بودجه می‌خواهم مشکل به وجود آمده در خصوص تخصیص قیر رایگان را هر چه سریع‌تر مرتفع کند تا در استان‌های سردسیری که در حال حاضر فصل کاری برای آنها است کارهای عمرانی به دلیل عدم تامین قیر رایگان تعطیل نشود.

برزگر‌ کلشانی افزود: راه های مواصلاتی روستایی شهرستان سلماس نیاز به احداث راه آسفالت یا روکش آسفالت دارند در این رابطه نیاز است وزارت راه و شهرسازی ورود کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) فاقد دستگاه سی تی اسکن است وزارت بهداشت ورود کند.

وی ادامه داد: دولت باید هر چه سریع تر وضعیت ساخت بیمارستان تازه تاسیس 160 تخت خوابی را تعیین تکلیف کند که آیا وزارت بهداشت می خواهد آن را بسازد یا وزارت راه و شهرسازی؛ تا دیروز بودجه ساخت نداشت و هیچ کس برای ساخت آن آماده نبود اما امروز که بودجه برای ساخت آن تخصیص یافت دعوا بر سر ساخت آن است.

نماینده مردم سلماس در مجلس دهم، افزود: درخواست اهمال تسهیلات بانکی به مدت دو سال برای مردم سلماس را دارم؛ بانک مرکزی اقدام عاجل کند.

برزگر‌ کلشانی خواستار سرعت و شتاب دادن به گازرسانی برای مناطق روستایی شهرستان سلماس، آب رسانی به روستاهای فاقد آب شرب شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر نیرو گفت: روستای دارای 36 شهید دلزی کماکان منتظر آسفالت باقی مانده راه خود هستند لطفا برای تحقق آن دستور قاطع صادر کنید.

وی خواستار اجرای طرح هادی در روستاهای شهرستان سلماس شد و یادآور شد: دست خیرین مدرسه‌ساز را می‌بوسم و از دولت می‌خواهم مدارس شهرستان سلماس را دریابد؛ دانش آموزان از بابت سقف های ترک خورده احساس خطر می کنند شهرستان سلماس مدارس در خور شان دانش آموزان ندارند.

نماینده مردم سلماس در مجلس دهم، خواستار افزایش اختیارات استاندار آذربایجان غربی و اجازه تردد خودروها از منطقه آزاد ماکو تا مرکز استان شد و گفت: با شرایط فعلی حقوق بگیران شانس خانه دارشدنشان 44 سال است اگر فردی در 20 سالگی در شرایط ایده آل استخدام شود در سن 66 سالگی صاحب خانه خواهد شد دولت در این خصوص اقدامی عاجل کند.