به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام و المسلمین محمدکاظم بهرامی، رئیس دیوان عدالت اداری، در جمع بانوان دیوان عدالت اداری به مناسبت روز زن، ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت فاطمه (س) گفت:  تقارن چهل ودومین سالگی پیروزی انقلاب اسلامی با ولادت حضرت زهرا(س) بیش از پیش پیوند میان حرکت انقلابی ملت ایران با سرور زنان عالم (س) را آشکار می‎سازد.

رئیس دیوان عدالت اداری در تبیین فضائل حضرت زهرا(س) به ارتباط  سوره کوثر و آن حضرت اشاره کرد و افزود: کوثر به معنای «خیر کثیر» است، البته‌ آن‌ خیر کثیری که پیامبر در نـتیجه اعـطای خداوند؛ مالک آن شده است، و ۱۴۰۰ سال از تاریخ اسلام می گذرد و ثابت شد که واقعا زهرای اطهر خیر کثیر بوده است.

حجت الاسلام و المسلمین بهرامی با اشاره به حدیث  شریف" إن الله لیغضب لغضب فاطمة ویرضى لرضاها " گفت: وقتی خدا رضا و غضب خود را در رضا و غضب حضرت فاطمه(س) قرار می‌دهد، در واقع محدودۀ تکالیف و وظایف ما انسان‌ها را روشن می‌کند. این روایت نشان می دهد این بانو تا چه میزان نزد پروردگار مقام دارد که رضایت او رضایت خدا باشد و یا غضب خدا در غضب فاطمه(س) باشد.

رئیس دیوان عدالت اداری با تاکید بر جایگاه برابر زن و مرد در مکتب اسلام، گفت: خداوند متعال انسان­ها را در قالب مردان و زنان به نیکوترین شکل و صورت آفریده  و به هر یک جایگاه خاص به خود را داده است، چنانکه جایگاه هر موجود در جهان هستی، تابع اصل عدل و حکمت الهی است و جایگاه زن و مرد تفاوتی ندارد و معیار تقوا و ارزش های انسانی است.

حجت الاسلام و المسلمین بهرامی نقش زنان در پیروزی انقلاب اسلامی را موثر و پررنگ دانست و افزود: زنان در سال های قبل از انقلاب همگام با مردان در جهاد و مبارزه با طاغوت بودند و هر چه به سال ۱۳۵۷ نزدیک می‌ شد بر تعداد و بر شدت فعالیت این زنان افزوده میشد، همچنین بعد از انقلاب  و با شروع جنگ تحمیلی با فرستادن فرزندان خود به جبهه ها نقش اساسی و مهم در هشت سال دفاع مقدس داشتند.

 وی تصریح کرد: وحدت، یکپارچگی و عدم اتکای به دیگران موجب تداوم این انقلاب شده است و توانسته است چهل و دو سال در برابر توطئه ها و تهدیدها ایستادگی کند و باید در ادامه مسیر انقلاب با خداباوری و خودآگاهی به توانمند سازی خودمان متکی باشیم و موجبات پیشرفت بیشتر این انقلاب را فراهم کنیم.

رئیس دیوان عدالت اداری در پایان ضمن تشکر از عملکرد، خدمات و تلاش های بانوان در دیوان عدالت اداری، گفت: بانوان شاغل هم در سنگر خانواده و هم در سنگر کار در محیط های اداری، نقش خود را به شایستگی ایفا کرده اند و خدمات قابل تقدیری را به جامعه خود ارائه نموده اند و آرزوی توفیق و سربلندی برای آنها داریم.