به گزارش اکونا پرس،

به نقل از ایسنا احمد وحیدی در حاشیه بازدید از مرز خسروی در استان کرمانشاه، در جمع خبرنگاران با اشاره به ظرفیت ها و امکانات خوب این مرز برای تردد زوار در ایام اربعین گفت: این مرز در سالهای گذشته به دلیل ناامنی کشور عراق بسته بود، اما سال گذشته تردد زوار را از این مرز داشتیم و استقبال به نسبت خوبی را شاهد بودیم. 

وی افرود: سال گذشته‌ روزانه چند هزار نفر و در برخی روزها ۳۰ تا ۴۰ هزار زائر از این مرز تردد کردند.

وزیر کشور  با بیان اینکه امسال بدنبال فراهم کردن شرایط بهتری در مرز خسروی برای تردد زوار هستیم، گفت: در تلاشتیم تا با توسعه زیرساخت ها، تردد زوار از این مرز به روزانه ۱۰۰ هزار نفر و بیشتر برسد.

وحیدی افزود: در همین راستا برنامه داریم نقاط ترددی در داخل کشور خود با کشور عراق را بیشتر کرده تا زوار کمتر برای تردد معطل شوند.

وزیر کشور با اشاره به پیگیری برای ۲۴ ساعته شدن مرز خسروی، گفت: در این زمینه مذاکراتی با طرف عراقی صورت گرفته و این مذاکرات ادامه خواهد یافت تا  طرف عراقی در خصوص تامین امنیت زوار تضمین بدهد و بتوانیم امکان تردد ۲۴ ساعته زوار از مرز خسروی را داشته باشیم.

وی با تاکید بر لزوم توسعه زیرساخت‌های مرزی در مرز خسروی گفت: توسعه زیرساخت‌های اسکان، حمل و نقل و... در دستور کار قرار دارد تا شرایط بهتری برای تردد زوار از این مرز فراهم شود.

وحیدی به بازدیدش از مرز خسروی اشاره کرد و گفت: در این بازدید، کمبودها را بررسی کرده تا نسبت به رفع آنها اقدام کنیم. 

وی با بیان اینکه مرز خسروی نقطه خوبی برای انتقال زوار اربعین است، گفت: بخش زیادی از زوار می توانند این مرز را برای تردد انتخاب کنند.