به گزارش اکونا پرس،

به نقل از ایسنا، محمدباقر قالیباف در آغاز جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در نطق پیش از دستور خود بیان کرد: فرا رسیدن سالروز تشکیل شورای نگهبان با فرمان رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) را گرامی می‌داریم. شورای نگهبان نهادی ریشه‌دار در تاریخ معاصر ایران بوده و از زمان تصویب اصل فراز اول قانون اساسی در زمان مشروطه تا به امروز وظیفه صیانت از قانون اساسی و احکام مبین اسلام را عهده‌دار بوده است.

وی در ادامه اظهار کرد: حضرت امام خمینی (ره) در توصیف اهمیت این شورا بیان می‌کند تشخیص شورای نگهبان میزان است و همه باید آن را بپذیریم. رهبر انقلاب نیز در خصوص اهمیت این شورا می‌فرماید که شورای نگهبان مطمئن‌ترین دستگاه برای صیانت و حراست از نظام است. بنده به عنوان یکی از اعضای مجلس شورای اسلامی از یکایک اعضای شورای نگهبان به ویژه ریاست آن تقدیر و تشکر می‌کنم بنده خود از نزدیک شاهد تلاش‌های بی‌وقفه شورای نگهبان و بنده کارشناسی آن در تصمیم گیری‌ها بوده‌ام.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: اگر مجلس یازدهم به دلیل تصویب قوانین کارآمد مفتخر به دریافت عنوان مجلس انقلابی از سوی مقام معظم رهبری شده است این افتخار جز با همکاری شورای نگهبان میسر نبود.

قالیباف گفت: فرا رسیدن ماه حزن و اندوه ماه محرم‌الحرام را به همه دوستداران اهل بیت تسلیت می‌گویم ان شاءالله همه مردم عاشورایی ایران و عاشقان پرچم سرخ اباعبدالله در سراسر جهان بتوانند از خوان گسترده عزاداری مصیبت اهل بیت بهره‌مند شده و از همه التماس دعا دارم. باشد که با دعای همه شما عزیزان و با کرم خاندان اهل بیت توفیق خدمت‌گزاری به مردم را داشته باشیم.