به گزارش اکونا پرس،

محمدحسن حبیب الله‌زاده، سه شنبه، ۲۷تیرماه، در دیدار با یعقوب هوشیار شهردار تبریز اظهار کرد: استان آذربایجان‌شرقی علی رغم اینکه مرز مشترکی با ترکیه ندارد ولی در حوزه‌های متعددی همچون اقتصاد و بازرگانی نقش موثری در ارتباط بین ایران و ترکیه ایفا می‌کند.

وی با اشاره به اشتراکات بین دو کشور در حوزه مدیریت شهری، با اشاره به وجود پیمان خواهرخواندگی تبریز با شهر ارزروم ترکیه گفت: قرابت‌های فرهنگی و دینی زیادی بین مردم ایران با ترکیه وجود دارد. بر همین اساس باید موضوع گسترش همکاری و خواهرخواندگی با شهرهای ترکیه به صورت جدی پیگیری شود و در این رابطه، مدیریت شهری می‌تواند غرفه ایران در ترکیه را فعال کند.

سفیر ایران در ترکیه با بیان اینکه شهر استانبول قطب اقتصادی ترکیه است برهمین اساس به صورت مرتب در استانبول نمایشگاه اقتصادی برگزار می‌کنیم، تصریح کرد: پیشنهاد می‌دهیم شرایط مشارکت تبریز نیز در این نمایشگاه‌ها فراهم شود چرا که حضور در چنین نمایشگاه‌هایی باعث ارتقای وجهه بین‌المللی تبریز می‌شود.

حبیب الله زاده با اشاره به اینکه در شهرهای ارزروم وترابوزن آماده همکاری در حوزه‌های متنوعی با شهرداری تبریز هستیم، افزود: نزدیک به یک میلیون ایرانی در ترکیه سکونت دارند و هموطنان دلبستگی خوبی به وطن خود دارند از طرف دیگر در حال حاضر از استان آذربایجان‌شرقی نزدیک به ۶۰ شرکت تولیدی وارداتی در ترکیه فعال هستند که باید از ظرفیت این شرکت‌ها استفاده کنیم.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، وی با اشاره به همایش فرصت‌های سرمایه گذاری تبریز که در مرداد ماه سال‌جاری برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: در خصوص برگزاری هرچه با شکوهتر این همایش آماده همکاری هستیم و در موضوع تامین اتوبوس برای شهرهای کشور از ترکیه نیز پیگیری‌های لازم انجام می‌شود.