به گزارش اکونا پرس،

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین موحدی آزاد دادستان کل کشور، در مراسم گلباران مزار شهدای یوم الله ۱۷ شهریور برگزار شد، با اشاره به آیه ۱۶۹ سوره آل عمران و شان و جایگاه شهیدان اظهار داشت: شهدای گرانقدر ۱۷ شهریور در دوران خفقان  رژیم پهلوی ایستادند و جان خویش را در راه دین فدا کردند.

وی افزود: قیام ۱۷ شهریور، سد شکن بود و در مسیر مبارزه با رژیم پهلوی، تاریکی‌ها و موانع را از بین برد و پس از آن حادثه، طولی نکشید که همه ملت ایران به صحنه آمدند و انقلاب اسلامی  پیروزی شد .  بنابراین، خون پاک شهیدان ۱۷ شهریور، راه را برای پیروزی انقلاب و ارائه خدمت به مردمی که ده‌ها سال در محرومیت مانده بودند، هموار کرد.

دادستان کل کشور در ادامه با اشاره به دستاوردها و خدمات عمرانی و رفاهی که پس از انقلاب اسلامی در مناطق محروم کشور صورت گرفت، ابراز داشت: بلافاصله پس از انقلاب، خدمت رسانی به مناطق مختلف آغاز شد و بسیاری از روستاها که از امکانات اولیه محروم بودند، مورد توجه گروه‌های جهادی قرار گرفت  و  امروزه به برکت خون شهیدان، بیش از ۹۰ درصد روستاها از امکانات خوبی برخوردار شده اند.

موحدی آزاد با اشاره به کاهش آمار بی‌سوادی و افزایش تحصیلات عالیه در مراکز آموزشی کشور در سال‌های پس از انقلاب خاطرنشان کرد: امروز قدرت دفاعی ایران، به حدی رسیده که قدرت‌های بزرگ نظامی دنیا، جرات تعرض به کشور را ندارند.

دادستان کل کشور گفت: برخی از فرار مغزها سخن می‌گویند، اگر این سخن درست است،  پس چه کسانی سایت‌های هسته‌ای ما را اداره می کنند؟ موشک‌های قدرتمند بومی ایرانی به دست چه کسانی ساخته می شود و پیشرفت‌ها و امکانات فنی، عمرانی و رفاهی که در کشور ایجاد شده، به دست چه کسانی حاصل شده است؟ تمام پیشرفت‌های کشور، به دست همین جوانان تحصیلکرده و توانمند ایرانی به دست آمده و ادامه دارد.

وی در ادامه با اشاره به مقام والای شهیدان و لزوم قدرشناسی و پاسداشت خون پاک شهدا گفت: در توصیف شهدا ، شاهد فرازهای بلندی از آیات قران کریم  و تعابیر زیبای امام راحل و مقام معظم رهبری هستیم. امام خمینی(ره) فرمودند: از هر قطره خون شهید ما که به زمین می‌ریزد، انسان‌های مصمم‌تر و مبارزی به وجود می آیند. مقام معظم رهبری نیز می‌فرمایند امروز خستگی محکوم است. ایشان همچنین فرمودند شهیدان مظهر هدف و تلاش و تداوم‌اند. خون شهیدان تضمین کننده استقلال ملت و سربلندی اسلام است.

موحدی آزاد تاکید کرد: امروز همه  تکلیف و مسئولیت سنگینی داریم و باید دین خود را به شهدا ادا کنیم و در بیانات و فرمایشات بزرگان درباره شهدا، تامل و تفکر کنیم.

وی یادآور شد: بعد از رحلت پیامبر مکرم اسلام (ص) مسلمانان با تحمل سختی‌ها و مشکلات، ایستادگی کردند و با رشادت‌ها و شهادت آنان، امروز شاهد گسترش اسلام در دنیا هستیم که به سمت وسوی قله های عزتمندی پیش می روند.

موحدی آزاد گفت: شهدای ما، از شهدای کربلا الهام گرفتند و می خواهند پیام کربلا را به دنیا برسانند و اهداف امام حسین (ع) که همان مبارزه با ظلم و ستم و باتقوا و پاک زیستن بود را در جامعه بشری زنده نگه دارند.

وی با بیان این که عزت، افتخار و دینداری زن مسلمان، حفظ حجاب است، اظهار داشت: امروز زنان محجبه در اجتماع بزرگ اربعین، می‌خواهند، پیام حضرت زهرای اطهر (سلام الله علیها) را به دنیا برسانند. زیرا معتقدند، جامعه‌ای می‌تواند پاک زندگی کند، که بانوان آن حجاب را رعایت کنند.

موحدی با اشاره به قانون یکسان سازی البسه در زمان رضا خان گفت: در آن زمان که چادر را از سر زنان مسلمان می‌کشیدند، بسیاری از مردم تهران به نجف و کربلا کوچ کردند، به این دلیل که بتوانند، حجاب همسران و دختران خود را حفظ کنند و نام و یاد امام حسین(ع) فراموش نشود.

وی گفت: امروز صدام و داعش از بین رفته‌اند و نابود شده‌اند و قدرت آمریکا نیز در منطقه تضعیف شده بنابراین  میلیون ها زائر ایرانی، با آزادی و در امنیت کامل، از مرزها عبور کرده و به زیارت کربلا رفته‌اند و بنده به سهم خود، از مسئولین عراق و ایران تشکر می‌کنم که این امنیت و امکانات را برای زوّار اربعین فراهم کردند.

موحدی آزاد اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی امروز امانت شهیدان است. این امانت را پاس بداریم و امانت داری خوبی باشیم. قطعا شهدا در حق ما دعا خواهند کرد و دغدغه شهدا نیز حفظ نظام اسلامی است.

دادستان کل کشور در پایان با اشاره به سخنی از شهید حاج قاسم سلیمانی خاطرنشان کرد:  به فرموده شهید حاج قاسم سلیمانی، اینجا حرم است. اگر این حرم آسیب ببیند، همه حرم ها و ارزش‌های ما آسیب خواهد دید.