به گزارش اکونا پرس،

به نقل از ایسنا، معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور با اعلام این خبر افزود: ششمین نمایشگاه واردات چین برای نمایش کالاهای صادراتی به چین با حضور نخست وزیر این کشور و مقامات بلندپایه کشورهای مختلف جهان فردا (یکشنبه) بصورت رسمی افتتاح می شود و دکتر محمد مخبر به دعوت رسمی نخست وزیر چین ضمن سخنرانی در مراسم افتتاحیه، گفتگوهای دو و چندجانبه ای را برای توسعه روابط اقتصادی و بازارگشایی برای کالاهای ایرانی در چین و سایر کشورها انجام می دهد.

محمد جمشیدی با اشاره به بازار بزرگ یک میلیارد و چهارصد میلیون نفری چین، تاکید کرد: این نمایشگاه و حضور کشورهای مختلف جهان فرصت بسیار مناسبی برای ایران است تا بازارهای جدیدی را برای کالاهای ایرانی در یک بازه سه میلیارد نفری از کشورهای حاضر در این نمایشگاه ایجاد کرده و ظرفیت های صادراتی کشور را افزایش دهد.
وی اظهارکرد: همچنین با حضور معاون اول رئیس جمهور و سایر مقامات بلندپایه حاضر در افتتاحیه، پاویون جمهوری اسلامی ایران نیز در این نمایشگاه بزرگ بین المللی آغاز به کار می کند.
بازدید مقامات کشورهای دیگر از این پاویون که شرکت های بزرگ ایرانی در آن حاضر هستند، فرصت مناسبی برای معرفی توانمندی های اقتصادی ایران خواهد بود.
به گفته جمشیدی در این دوره و با توافق روسای جمهور دو کشور در اسفند سال گذشته، حضور جمهوری اسلامی ایران بیست برابر بیش از سال گذشته و بیشتر از تمامی ادوار قبل است.
بیش از ۵۰ شرکت و ۲۵۰ تاجر ایرانی در حوزه های مختلف از کشورمان در این نمایشگاه حضور دارند.